Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Tarihi Bina Kül Oluyordu

Tarihi Bina Kül Oluyordu

Çanakkale’de kordon boyundaki tarihi özelliği bulunan Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının zeminindeki kalorifer elektrik tesisatında kısa devreden dolayı çıkan yangın korkulu anların yaşanmasına sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre tarihi özelliği bulunan ÇOMÜ İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi binasının zemininde kafe işletmeciliği yapanlar sabah işyerini açtıktan sonra çalışmaya başladı. Bir süre sonra kafenin içine dumanlar gelmeye başlaması üzerine yangın çıktığını fark eden çalışanlar durumu itfaiye ile emniyet birimlerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler dumanların çıktığı bölgeye su sıkarak yangını söndürmeye çalıştı. Bu sırada yangının çıkmasının ardından kafe çalışanlarının gözyaşlarını tutamaması dikkat çekerken, itfaiye ekipleri yarım saatlik bir çalışmanın ardından yangını söndürmeye başardı. Yapılan incelemede yangının kalorifer elektrik tesisatındaki şalterin yanması sonucu ortaya çıktığı öğrenildi. İtfaiyenin anında müdahalesi ile tarihi bina yanmaktan kurtulurken, olayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü öğrenildi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir