Tarımsal Makine Ekipman Alımlarına Ek Ödenek

07 Ekim 2013

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Çanakkale’ye tahsis edilen ödenek ile hibe almaya hak kazanan çiftçilerle hibe sözleşmesi imzalandı.

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde, Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında ek olarak Çanakkale’ye tahsis edilen ödenek ile hibe almaya hak kazanan çiftçilerimizle hibe sözleşmesi imzalandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında makine ve ekipman alımlarının desteklenmesi hakkında tebliğ (tebliğ no: 2013/27) çerçevesinde:
9. Etap kapsamında İlimize tahsis edilen 1.733.000 TL ile 304 çiftçimiz, Ek olarak ilimize tahsis edilen 952.711TL ile de 212 çiftçimiz desteklemelerden faydalandırılmış olup netice itibarı ile İlimizde 2013 yılı 9. Etap makine ekipman desteklemelerinden toplam 2.685.711 TL hibe ile 516 çiftçimiz bu desteklemelerden faydalandırılmış olacaktır.

Çanakkale’ye tahsis edilen ek ödenekle hibe almaya hak kazanan yatırımcılarla sözleşme imzalayan İl Müdürü Mustafa Akkuş; “Bakanlığımızca uygulanan çeşitli desteklemelerin çok anlamlı ve faydalı olduğunu, bütçe imkanları ölçüsünde ve ilçelerin tarımsal verimlilik kriterleri nispetinde çiftçilerin desteklendiğini, Bakanlığımızın bu desteklemesinin; Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına yönelik hibe esasına dayalı desteklemeler olduğunu” ifade etti.

Sözleşme imzalayan çiftçiler aldıkları desteklemelerle ilgili memnuniyetlerini ifade ederek, desteklemelerin kendileri açısından yeni makine ve ekipmanları edinme imkanı sağladığından işletmeleri için çok faydalı olduğunu belirttiler.

[canakkale-tarim.gov.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir