Tarla Kuşuydu Julıet

Tarla Kuşuydu Julıet
21 Kasım 2020
20:00
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu
Tiyatro

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Bursa Devlet Tiyatrosu ” TARLA KUŞUYDU JULIET ” adlı oyunu sahne alacak.

21 Kasım 2020 (Cumartesi) günü saat 20:00’da, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda sahne alacka oyun hakkında yapılan açıklamada; “Tam Bilet:15 Tl, Öğrenci: 8 TL.Büyük Oyunu( +13 ) /1 Perde / 1 Saat 30 dk. Bilet Satış :İskele Meydanı Turizm Danışma Ofisi (Bilet satışı BAŞLADI)Salona girişlerde maske zorunluluğu vardır. Maskesiz seyirci salona alınmayacaktır. Salon kapasitesi 314 kişilik olup, içeri 150 kişi alınması ve oturma düzeni birer boşluk olacak şekilde planlanmıştır.20.00’dan sonra salona giriş yapılmamaktadır.
❗Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüze bağlı yerleşik ve turne sahnelerimizde Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulanması uygulamasına geçilmiş olup, oyun seyredecek olan vatandaşlarımızın HES kodunu temin ederek sahnelerimize gelmeleri gerekmektedir. Sanatseverlerimize saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

KONUSU
Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet… Onların hafızalara kazınan efsane aşkı…. Ah keşke kavuşaydılar, Ah zalim ölüm ikisine de kıymasaydı keşke… Ne mutlu bir hayatları olurdu, aşklarının meyvesi çocukları…
Peki gerçekten öyle mi? Efsane aşklar sonsuza dek sürer mi?
Ephraim Kishon’un mizah dolu kurgusuyla Romeo ve Juliet, evliliklerinde 30 yılı geride bırakmış; kızları, büyük aşklarına tanıklık eden insanlar ve mezarından çıkagelen Shakespeare’le kimsenin hayal bile edemeyeceği bir hayat sürmektedirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir