Tatilciler Geri Dönmeye Başladı

Tatilciler Geri Dönmeye Başladı
12 Aralık 2008

Hafta sonu trafiğe yakalanmak istemeyen vatandaşlar, 9 günlük Kurban Bayramı tatilini yarıda keserek evlerine dönmeye başladı. Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında yaşanan araç yoğunluğu, GESTAŞ’a ait 6 arabalı vapurun aralıksız sefer yapması ile ortadan kaldırıldı.

Çanakkale’de öğle saatlerinden itibaren araç yoğunluğu yaşanması üzerine Çanakkale-Eceabat hattında 3, Gelibolu-Lapseki hattında da 3 olmak üzere GESTAŞ’a ait toplam 6 arabalı vapur fasılasız sefer yapmaya başladı. GESTAŞ A.Ş. yetkilileri, 6 feribotun devreye girmesiyle yoğunluğun tamamen ortadan kalktığını belirterek araç durumuna göre seferlerin bu şekilde devam edeceğini bildirdi. Bu arada GESTAŞ A.Ş.’ye ait arabalı vapurlarının yanı sıra il merkezinde sefer yapan mini feribotlar da yoğunluğa göre sefer sayısını artırdı. 3 mini feribotla Çanakkale-Kilitbahir arasındaki seferler aralıksız olarak sürerken, araç yoğunluğunun durumuna göre sefer sayısının artırılacağı açıklandı.

Tatilciler yollardaki trafiğin şu an normal olduğunu belirtirken, trafik ekipleri de sürücüleri yağmur sebebiyle kayganlaşan yollarda dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir