Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Tavan Arası” Seramik Müzesinde Sergileniyor…

“Tavan Arası” Seramik Müzesinde Sergileniyor…

Seramik Sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’nun kendi eserlerinden oluşan “Tavan Arası” Seramik Sergisi, Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesinde düzenlenen açılış kokteyli ile vatandaşlarla buluştu.

Açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Açılışta konuşan Tuba Önder Demircioğlu, Çanakkale’nin seramik konusunda tarihte büyük rol oynadığını vurgulayarak; “Mezopotamya’dan itibaren genlerimize işlemiş bir seramik kültürümüz var ve Çanakkale bu noktada tarihte çok önemli bir döneme tanıklık etmiş bir merkez” dedi. Açılışta konuşan Başkan Gökhan ise, Çanakkale’nin seramikleri ile meşhur bir kent olduğunu vurgulayarak; “Çanakkale, seramikleri ile meşhur kenttir. Allah insanı topraktan yarattı, seramikçi de toprağı kullanarak toprağa ruh veriyor. O kadar çok şekil var ki seramikçiler insanlardaki o ruhları seramiklere aktarıyor. Dolayısıyla seramik bölümü, güzel sanatlar içinde en önemli bölümlerden bir tanesi. Tabi bu bina yapılırken Çanakkale’nin de seramik şehri olması nedeni ile seramik müzesi olmasını istedik. Yine kentimizde seramik atölyemiz var, orada da İsmail Bütün ustamız çalışmalarını yapıyor” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Gökhan ve katılımcılar sergiyi büyük bir ilgi ile gezerken, seramik sanatçısı Demircioğlu, eserleri hakkında Başkan Gökhan’a bilgi verdi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir