Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
TBMM KİT Komisyonu CHP Üyeleri Çan’da

TBMM KİT Komisyonu CHP Üyeleri Çan’da

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nun CHP’li üyeleri İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Adana Milletvekili Turgay Develi, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan ve Manisa Milletvekili Hasan Ören, ziyaretlerde bulundu.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu’nun CHP’li üyeleri ilk olarak CHP Çan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edip, partililerle görüştü. Ardından, Çan 18 Mart Termik Santralı’nı gezen milletvekillerine İşletme Müdürü Mehmet Öksüzler, bilgi verdi. Ardından, Türkiye Kömür İşletmeleri Çan Linyit İşletmeleri’ne geçen heyet, kömür çıkarılması ve çevre zararları konusunda bilgi alışverişinde bulundu. Milletvekilleri daha sonra Menderes Parkı’nda değerlendirme toplantısı yaptı. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu burada yaptığı konuşmada, kamu malları üzerinde çok büyük oyunlar oynandığını iddia etti. Erdoğdu; “Her şeyin daha güzel olacağını söyleyen Hükümet, şu andaki halkın halinden nasıl memnun olabiliyor – Telekomünikasyonu nasıl satarsınız – Biz emekçinin emeğine göz dikilen her şeye her yerde karşıyız. Tekel işçileri ezildi, biz yanlarındaydık. Bugün termik santral işçilerinin yanındayız. Siz varsanız, biz de varız” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir