TDH Biga İlçe Başkanından Sarıgül’e Tepki

25 Haziran 2010

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Biga İlçe Başkanı İsmail Ağa, Mustafa Sarıgül’ün parti kurmaktan vazgeçmesini sert bir dille eleştirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Hareketi’nin Biga örgütlenmesine başkanlık eden İsmail Ağa, Sarıgül’ün parti kurmaktan vazgeçip CHP’yi destekleyecekleri yönündeki açıklamalarına tepki göstererek, ?Öncelikle Türkiye Değişim Hareketi Biga ilçe başkanı olarak, tüm halkımızdan özür diliyorum. Genel başkanımız Mustafa Sarıgül’ün ?Bana bakan gözlere, uzanan ellere söz, onları asla umutsuz bırakmayacağım? sözü tamamen yalanmış. Bundan tam 11 ay önce Sarıgül’e güvenerek ve o zaman ki CHP Genel Başkanı Baykal’a duyulan güvensizlik nedeniyle Biga’da TDH ilçe örgütünü kurdum. Beldelerimiz de dahil olmak üzere tüm örgütlenmemizi tamamladık. Yıllardır kurulu olan partiler bile üye bulmakta zorlanırken biz kısa zamanda 500 üye sayısını aştık. Bize güvenen, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ben halkıma daha hiç yalan söylemedim ve asla söylemem de. Genel başkanımız Sarıgül’ün parti kurmaktan vazgeçmesi bazı çevreler tarafından olumlu karşılansa da, bazı çevreler tarafından onursuz bir davranış olarak yorumlanmaktadır. Ben aylardır harcanan emeklerin, mücadelenin, halkın güveninin bu kadar ucuz, yok sayılmasına karşıyım ve lanetliyorum? dedi.

İsmail Ağa, parti kurmaktan vazgeçilmesine bir anlam veremediğini de belirterek, ?Sen, partini kur, başına geç, mücadeleni yap. Ondan sonra duruma göre CHP ile seçim ittifakı mı yapacaksın yap. Ama partini mutlaka kur ve halkın sana olan güvenini boşa çıkarma. Bizler Sarıgül gel deyince gelen, git deyince giden insan topluluğu değiliz. iz Biga ilçe örgütü olarak bilinçli, vatansever, halkını ve devletini seven insan topluluğuyuz. Şu an ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. Gerçekten hem ülkemiz hem de insanlarımız çok zor durumdadır. İşçimiz, köylümüz, esnafımız, memurumuz, askerimiz zor durumdadır. Hükümet, orduyla, yargıyla, üniversitelerle kavgalı durumdadır. Ülkemizdeki gergin ortamın; soygunun, baskının ve sömürü düzeninin son bulması için AK Parti iktidarından mutlaka kurtulmak gerekmektedir. Bunun için tüm Biga ilçe örgütü olarak en kısa zamanda toplanarak, tüm üyelerimizin fikirlerini alarak ülkemiz için en doğru kararı vereceğiz. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın ve bize güvensinler? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir