TDH Çanakkale İl Başkanından Biga Belediye Başkanına Ziyaret

TDH Çanakkale İl Başkanından Biga Belediye Başkanına Ziyaret
18 Eylül 2009

Türkiye Değişim Hareketi Çanakkale İl Başkanı Tuygan Çalıkoğlu, AK Partili Biga Belediye Başkanı Mehmet Özkan?ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Türkiye Değişim Hareketi Çanakkale İl Başkanı Tuygan Çalıkoğlu, seçim kanununun değişmesini istediklerini belirterek, ?Adalet çok önemli bir kavram. Görüyoruz ki, burada adaleti dağıtamayan bir yapı var. Siyaset her şeyi belirleyici bir kavram. Ancak ne yazık ki, bugün baktığınızda siyasetin içinde halkı göremiyorsunuz. Aslında bu günümüz sisteminin yapısal bir sorunu. Şu veya bu partiye özgü bir şey değil. Sonuçta genel başkanların padişahlık sultasını kullandıkları bir dönemden geçiyoruz. Bu sözü bilinçli kullanıyorum. Kimseyi rencide etmek adına söylemiyorum. Ama görüyoruz ki, kimsenin sesini çıkartamadığı süreçleri yaşıyoruz. Siyasette olumsuz muhalefet kamplaşmalara yol açıyor. Fakat bu polarizasyon dediğimiz kutuplaşma stratejik olarak partiler tarafından da benimsenmiş. Bu kutuplaşma bana bilinçli olarak yapılıyor gibi geliyor. Bir başka partinin demokrasimizde hayatiyet bulması da çok zor görünüyor. Korku çemberinde siyaset olmaz. Olmamalıdır da. Bir vizyon bir yere ulaşmak içindir. Birilerini engellemek için değil. Türkiye Değişim Hareketi bunun için var? dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Özkan da yaptığı konuşmada değişmeyen tek şeyin değişim olduğunu belirterek, ?Değişim süreçleri ülkemizde hızla yol alıyor. Daha radikal, daha inandırıcı ve daha samimi çıkışlara hep ihtiyaç vardır. İnşallah muvaffak olursunuz. Allah yardımcınız olsun. Genel Başkanınız yerel yönetimlerde duayen konumda bir insan. Bu açıdan şanslısınız. Kendileri Biga?ya geldiğinde konuğum olmuştu ve kendisine yerel yönetimlerdeki genel başarısı, katmış olduğu heyecan ve değerler dolayısıyla bir plaket takdim etmiştim? dedi.
Nitelikli bir muhalefet olmamasının iktidarı olumsuz etkileyeceğini de belirten Özkan, ?Bu anlayışla ülkenin ve siyasetin önünü açmak mümkün değildir. Bu anlayışla ülkeyi dünya konjektöründe hak ettiği mevkiye taşımak mümkün değildir. İktidarımız boyunca önüne çıkan her öneriyi külliyen reddeden bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız. Bu gerçekten sıkıntılı bir anlayıştır. Korku içinde siyaset ve vizyon anlayışı son seçimlerde daha da çok belirginleşti. Bu konuda katılıyorum size. Muhalefet olarak korku temelli siyaseti pompaladılar. Ya bizim yanımızda olacak, ya da tüm demokratik haklarınızı kaybedeceksiniz gibilerinden tehdit şantajla seçim çalışması yürütüldü. Oysa bizim diğer tüm muhalif partilerle beraber ?alternetif fikir temelli? birliktelikler sağlanarak sağlıklı sonuçlara ulaşılabilirdi ?dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir