“Temiz Çevrem” Kampanyası Başladı

“Temiz Çevrem” Kampanyası Başladı
05 Mayıs 2015

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Temiz Çevrem’ Kampanyasına kentlilerle birlikte destek veren Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kentin çeşitli noktalarında temizlik seferberliği başlattı.

Çevre yönetim faaliyetlerinin başarıyla devam ettirilmesi ve bu konuda toplumun bilinçlendirilmesine yönelik 1-7 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde başlatılan Temiz Çevrem Kampanyası Çanakkale’de de başladı. Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda, Kent Konseyine bağlı Mahalle Meclisleri ile kentin her mahallesini kapsayacak şekilde hazırlanan temizlik programı 4 Mayıs Pazartesi günü başladı.

İlk olarak Atatürk Mahallesi’nden başlatılan temizlik çalışmasına Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar ve birim personeli ile gönüllü kentliler katıldı. Kentlilere eldiven, çöp poşeti gibi malzemelerin temini sağlanırken, ayrıca çöp kamyonu, çöp konteyneri yıkama ve dezenfekte aracı, sokak süpürme aracı, arazöz gibi makine ve ekipman desteği de sağlanarak, bölgenin temizliği Mahalle Meclisi üyeleri ve kentlilerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

8 Mayıs Cuma gününe kadar devam edecek olan kampanya kapsamında kentin çeşitli noktalarında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte kentlilerin temizlik çalışmaları devam edecek.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir