Terzioğlu Vakfı Yeni Yurt ve Fakülte Binası Yapacak

07 Temmuz 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfı olarak üniversiteye yeni fakülte binası ile yurt yapmayı planladıklarını söyledi.

Vali Tuna, Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfı olarak bu zamana kadar üniversiteye gerekli katkıyı sağlayamadıklarını belirterek, “Vakıf olarak üniversitemize büyük önem veriyoruz. Bu konuda da üzerimize düşen görevi yapacağız. Üniversitemize bir fakülte binası yapmaktan yanayız. Bu ne şekilde yapılır bunu rektörümüzle görüşüp karara bağlayacağız. Ayrıca vakıf olarak bir yurt binası da yapacağız” dedi.

Vali Tuna, ayrıca Atatürk Caddesi üzerinde Kredi Yurtlar Kurumu’na ait eski bir yurt binasının bulunduğunu da belirterek, “Bu bina ile ilgili bazı görüşmelerimiz oldu. Yetkililer bu binayı güçlendireceklerini belirttiler. Bizlerde bunun yerine yenisinin yapılmasının daha faydalı olacağını Genel Müdürlüğe ilettik. Sonunda bu eski binanın yıkılıp yerine 750 kişilik modern bir yurt binasının yapılması kararı çıktı. Böylesi çok daha iyi olacak. Kısa sürede eski yurt binasının yıkılıp yerine yenisinin yapılması ile bu sorun da giderilmiş olacak” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir