Tevfikiye’de 4’ncü Sanat Günleri

14 Eylül 2019
14:00 - 19:00
Tevfikiye
Sanat Günleri

OPET’in “2018 Uluslararası Troya Yılı” nedeniyle yenileyerek ‘Arkeo-Köy’e dönüştürdüğü Tevfikiye’de hayata geçirdiği sanat günlerinin dördüncüsüne imza atılıyor. 2019 yılının son Sanat Günleri etkinliği, 14 Eylül Cumartesi günü 14.00 – 19.00 saatleri arasında düzenlenecek.

2018 yılında OPET Tarihe Saygı Projesi kapsamında Troya temasıyla yenilenerek Arkeo-Köy kimliği kazanan Tevfikiye’nin sanatla anılan bir çekim merkezine dönüşmesi amacıyla düzenlenen Sanat Günleri, 14 Eylül günü düzenlenecek arkeoloji atölyeleri ve sergilerden oluşan etkinlikleriyle 2019 yılı programını tamamlıyor. Çanakkale’den sanatçı ve tasarımcıların sanatseverlerle bir araya geleceği etkinlikte katılımcıları yine çocuklara yönelik birbirinden ilginç atölyeler, tasarım sunumları ve yöresel ürünler bekliyor. 14 Eylül Cumartesi günü 14.00’da başlayacak etkinlikler kapsamında “Troya’nın Gölgesinde” başlıklı sergi de görülebilecek.

2018 yılı sonbaharında düzenlenmeye başlayan Tevfikiye OPET Arkeo-Köy Sanat Günleri bugüne kadar farklı yaş gruplarına yönelik atölyeler, sergiler, film gösterimleri, performanslar ile Tevfikiye Arkeo-Köy’ün etkileyici atmosferinde özgün bir buluşma alanı oluşturmayı, Troya’dan ilham alan ve katılımcıları üretime dahil eden yaratıcı ve oyunsu bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Sanat Günleri 4 kapsamında, Tevfikiye OPET Arkeo-Köy Galeri’de açılışı yapılacak ve 15 Kasım tarihine kadar devam edecek “Troya’nın Gölgesinde” başlıklı sergi ise, önceki sergilerden farklı olarak bu kez fotoğraf sanatına odaklanıyor. Sergide yer alan sanatçılar Murat Germen, Hakan Kumuk, Tarık Gök, Saygın Mavinil ve Ülkü Sönmez.

ücretsiz otobüs seferi düzenlenecek
Etkinlik kapsamında 14 Eylül Cumartesi günü Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndan saat 13.30’da ücretsiz otobüs seferi düzenlenecek. Ayrıca Tevfikiye’ye Atatürk Köprüsü altındaki minibüs garajından hareket eden köy minibüsleriyle her saat ulaşım sağlanabilir.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir