Ticaret Borsası Canlı Hayvan Sektör Kurulu Çalışmalarına Devam Ediyor

Ticaret Borsası Canlı Hayvan Sektör Kurulu Çalışmalarına Devam Ediyor
27 Eylül 2013

Çanakkale Ticaret Borsası 21 Ağustos 2013 tarihinde Meclis Salonunda düzenlemiş olduğu Canlı Hayvan Sektörü toplantısının ikincisini 23 Eylül Pazartesi günü organize etti. Birinci toplantıda sektörün temsilcilerini, sorunlarını, önerilerini dinleyen ve atılması gereken adımlar üzerinde tartışan Ticaret Borsası yetkilileri, bu toplantıda ise yapılacak yatırımlar ve üyelerin sektör üzerindeki görüşlerini dinledi.

Konuyla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen “Önceki toplantıda ülkemizde bulunan kesimhaneler, bunların işletme şartları ve bulundukları bölgeye olan katkıları üzerinde durduk. Ülkemizde özel sektörde, sivil toplumda, kamuda işbirliğini, birlikte iş yapma kültürünü geliştirmemiz gerekiyor. Bizler de burada ilimizdeki mezbaha ihtiyacı, bunun kapasitesi üzerinde durduk. Çalışmalarımız bu yönde. Bizler Çanakkale Ticaret Borsası olarak hem üyelerimizin önünü açmak hem de bu konularda üyelerimize danışmanlık yapmak ve öncü olmak istiyoruz. Çalışmalarımıza destek veren tüm üyelerimize, bu konuda toplantımıza gelerek bilgi veren tüm kamu kurumu yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz ise “Geçen toplantıda aldığımız kararların kâğıt üzerinde kalmaması gerekir demiştik. Bu nedenle bu konuyu takip ettik. Araştırmalarımızı yaptık. Çalışmalarımızı sürdürdük. İncelemelerimizi yaptık. Şimdi somut adım atma dönemindeyiz. Kısa zamanda da bu konuda sonuçlar alacağız” dedi.

Toplantının bitiminde kamu kurumu yöneticileri sektöre yapılan destekler, sektörün genel yapısı, sektörde olan gelişmeler, sektördeki son yıllarda yapılması gereken yasal düzenlemeler ve sektörün AB uyum çalışmaları konularında da detaylı bilgi sundular.

Toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yardımcısı Mustafa Nazlım, GMKA İl Koordinatörü Recai Başaran, TKDK Koordinatörü Ümit Ortan, Zootekni Bölüm Başkanı Prof.Dr. Akın Pala, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkan Yardımcısı C. Cem Demir, Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Ticaret Borsası Canlı Hayvan sektör kurulu üyeleri ve danışman firmalar katıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir