Ticaret Borsası, Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na Katıldı

15 Nisan 2014

Çanakkale Ticaret Borsası, İzmir’de 10-13 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye’nin zeytin, zeytinyağı ve teknolojisinin adresi olan zeytin ve zeytinyağı fuarı OLIVTECH 2014 – Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşen fuara bir yandan üyelerin yurtiçi pazar payını arttırmayı amaçlarken bir yandan da yurtdışında yeni pazarlar elde etme olanakları yakalamaları için katılım gösterdiklerini belirten Çanakkale Ticaret Borsası yetkilileri fuarda 32 m2 alanda stant açarak, stantta sektör üyelerinin katalog, broşür, kartvizit gibi tanıtım materyallerini sergilemenin yanı sıra, Çanakkale’ye ait zeytin ve zeytinyağlarının tanıtım ve tadımlarının gerçekleştirildiğini ifade ettiler. Stantta görevli olarak Gözde Kartal ve Deniz Gezer’in yanı sıra sektör ile ilgili Meclis üyeleri Mehmet Ok, Sinan Erdoğan ve Cengiz Yanmaz zeytin ve zeytinyağlarının tanıtımlarını gerçekleştirdi.

Fuar hazırlıkları ile baştan sona ilgilenen ve fuar sonrasında ayrıntılı bilgi veren Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Salamon Halyo; “Fuarın uluslararası özelliğinin olması nedeniyle ürünlerimizi hem tüm Türkiye’de yaşayan tüketicilere hem de yakın coğrafyada bulunan tüketicilerin damak zevkine sunma imkanına eriştik.
Organik ürünlerin ve zeytinin anavatanı Anadolu’nun ürün çeşitliliğini ve kalitesini sergilemek ve Türk firmalarının global pazardaki rekabet güçlerini artırmasına yönelik girişimlere destek olmak amacıyla düzenlenen bu fuar, katılımcılarına önemli iş bağlantıları kurma olanağı sunmaktadır”
dedi.

Fuarın 7 bin 200 metrekarelik alanda, 9 ilden 184 firmanın katılımıyla gerçekleştiğini belirten Halyo, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Manisa, Muğla’dan illerin yer aldığını, aynı zamanda Olivtech Fuarı ile eş zamanlı olarak EKOLOJİ İZMİR fuarının düzenlendiğini bu fuara da 22 ilden 102 firmanın katılımının gerçekleştiğini belirtti. Fuarda sektör oyuncularının da yararlanmaları amacıyla 12 Nisan 2014 Cumartesi günü Ticaret Borsası olarak gidiş- dönüş fuar organizasyonu gerçekleştirildiğini belirten Halyo, Çanakkale, Ezine, Ayvacık, Bayramiç ve Küçükkuyu’da yer alan 50 sektör üyemizin Olivtech ve Ekoloji İzmir Fuarlarını ziyaret ettiklerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Salamon Halyo fuar kapsamında ayrıca Uluslararası Zeytin-Zeytinyağı Konseyi, Ziraat Mühendisleri Odası ve Kimya Mühendisleri Odası tarafından panellerin düzenlendiğini ve panellerin yanısıra Bin Yıllık Zeytin Ağaçları Fotoğraf Sergisi de fuar süresi boyunca fuarda yer aldığını belirtti.

Başkan Yardımcısı Salamon Halyo son olarak “Fuara katılan, ürün ve materyal gönderen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, fuarın üyelerimiz ve İlimiz için olumlu sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir