Ticaret Borsası Üyeleri Worldfood Fuarı’nı Ziyaret Etti

Ticaret Borsası Üyeleri Worldfood Fuarı’nı Ziyaret Etti
09 Eylül 2013

Çanakkale Ticaret Borsası üyeleri Worldfood İstanbul 21. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı’nı ziyaret etti.

Türkiye’nin alanındaki en büyük ihtisas fuarı olan, sektörün dev firmalarını bir araya getiren, sektördeki gelişmeleri, yenilikleri ve fırsatları profesyonel ziyaretçilere sunan Worldfood İstanbul 2013 Fuarı, 05-08 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi / CNR Expo’da gerçekleştirildi.

Her yıl büyüyerek dünyadaki gıda fuarları arasında önemli bir yere gelen Worldfood İstanbul, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) ve bu federasyonun çatısı altında yer alan 23 dernek tarafından desteklenen Fuara Çanakkale ve ilçelerinde faaliyet gösteren 50 üye ve şirketlerinin temsilcileri katıldılar. Fuarda Çanakkale Ticaret Borsası üyeleriyle beraber, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Üyesi Zakir Tanrıkulu, Meclis Üyesi Sinan Yücel, Genel Sekreter Sevcan Elver de ziyaret süresince üyelere yardımcı oldular.

Worldfood İstanbul’un katılımcı profilinde süt ve süt ürünleri, et ürünleri, şekerleme ürünleri ve çikolata, dondurulmuş hazır gıda, konserve ürünler, gıda katkı ve yardımcı maddeleri, bitkisel yağlar ve unlu gıdalar başta olmak üzere pek çok ürün yer aldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz fuara ilişkin görüşlerini şöyle açıkladı: “Fuarın en önemli özelliği gıda sektörünün yerli ve yabancı firmalarını bir araya getirmesi, son gelişmeleri tanıtması ve hepsinden önemlisi ise Borsa üyelerinin ikili görüşmeler yapmasına imkan vermesidir.”

Başkan Abdullah Deniz açıklamasında “ITE Group Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından düzenlenen fuar bu yıl da geniş katılımcı profili ile dikkat çekti. Sektörün gelişmesinde, yeni müşteriler, yeni pazarlar ve yeni markalar ortaya çıkmasında önemli bir rol üstlenen Worldfood İstanbul Fuarı, katılımcılarına da birçok avantaj sağladı. Biz de bu nedenlerden dolayı Üyelerimizle birlikte 21. Uluslararası Worldfood İstanbul 2013 Fuarına katıldık. Türkiye’nin alanında en büyük fuarı olan ve geçtiğimiz yıl 5 salonda 504 firma ve 1000’i aşkın marka ile gerçekleştirilen fuarda 20.000’i aşkın uluslararası profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan fuarın 28. Uluslararası Ambalaj, Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı (IPACK 2013) ile eş zamanlı olarak yapılması da üyelerimiz açısından ayrı bir fırsat olmuştur. Üyelerimiz özellikle paketleme teknolojilerindeki gelişmeler ile yakından ilgilendiler.” ifadelerine yer verdi.

İlimizin gıda üretiminde kapasite, markalaşma ve depolamasında oldukça önemli bir seviyede olduğunu ifade eden Abdullah Deniz, “Şimdi başka bir sayfa olan, başka bir açılım olan satışta, pazarlamada, tanıtımda Çanakkale Ticaret Borsası olarak çok geniş adımlar atmak istiyoruz. Bu da ilimize, üyelerimize, üreticilerimize, çiftçilerimize daha çok katma değer bırakacak, daha fazla gelir elde etme imkanı sağlayacaktır. Bunun ilk somut örneğini canlı hayvan sektöründe vereceğiz. Bu sektörde yaptığımız çalışmalarımızı ve adımlarımızı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi. Fuarda Bayramiçli üyemiz Dalgıç Zeytinyağları üreticisi Mücahit Dalgıç stand açmıştı. Güzel bir çalışma ve organizasyon hazırlığı yapmıştı. İlimiz adına ilimizin ürünleri adına önemli bir adımdı. Önemli bir açılımdı” dedi.

Deniz açıklamasında “Bizler Çanakkale olarak, Çanakkale Ticaret Borsası olarak, Çanakkale’li gıda ve tarım ürünleri üreticileri olarak bu fuarları daha çok ziyaret etmeli, daha çok bu fuarlarda yer almalı ve ilimizin tanıtımını daha geniş alanlarda yapmalıyız. Çanakkale’de üretilen, Çanakkale’nin el emeği ile yetiştirilen ürünlerin katma değeri, geliri gene Çanakkale’de kalmalı ve Çanakkale’de paylaşılmalıdır. Bizler de Çanakkale Ticaret Borsası olarak bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Fuar ziyaretinin hem Ticaret Borsası üyeleri, hem de Çanakkale’nin tanıtımı açısından oldukça faydalı ve verimli olduğu belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir