Tıp Fakültesi Dekanı Özdemir’den Belediye’ye Teşekkür

Tıp Fakültesi Dekanı Özdemir’den Belediye’ye Teşekkür
21 Kasım 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, Belediye Meclisi’ne yeni yapılan Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Bölümü’ne yardım etme kararından dolayı teşekkür etti.

Kararın Üniversite olarak kendilerini duygulandırdığını belirten Prof. Dr. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kent-Üniversite işbirliği adına ilimizdeki çok güzel örnekleri yaşıyoruz. Geçmişten farklı olarak iş dünyası, belediye ve STKlar üniversitemize sahip çıkıyor. Çanakkale Üniversitesine sahip çıkıyor. Bunun güzel örneklerini görmeye başladık. Kongre Merkezi ve İlahiyat Fakültesi Yerleşkesi’ni İÇDAŞ ve Kolin İnşaat birlikte gerçekleştiriyorlar. Kütüphanemizin gelişmesi için yüzlerce Çanakkaleli kitap bağışında bulundu. Kepez’deki Hastane Ek Binası’nın tefrişinde birçok Çanakkaleliden bağış aldık. Şimdi de Belediye Meclisi yeni yapılan hastanemiz için 2014 bütçesine 400 bin liralık bir yardım kararı aldı. Bu yardımın miktarının ötesinde şehirden gelmesi bizi çok duygulandırdı.”

ÇANAKKALE’YE EN BÜYÜK YATIRIM
ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin kente yapılabilecek en büyük yatırım sayılabileceğini belirten Prof. Dr. Özdemir bu sayede diğer illere sevklerin de çok azalacağını ifade etti:

“Şu anda yüzlerce Çanakkaleli her gün diğer illerde şifa arıyor. Her gün pek çok Çanakkaleli İstanbul, İzmir, Bursa gibi uzak illerde tedavi almaya çalışıyor. Halen inşaatı devam eden hastanemiz Çanakkale insanına kendi ilinde tedavi olma olanağını verecek. En karmaşık tedaviler en güzel ortamda yapılabilecek. İnşaatımızın 5 bloğundan birincisi bugün itibariyle 5. katını tamamlamış durumda, 6. katın inşaatına geçildi. Tahminimiz yaz aylarında ilk bloğu hizmete açabiliriz. Aynı zamanda diğer 4 blokun temel atma çalışmaları sürüyor. Hepsi bittiği zaman 70 bin metrekareden fazla bir kapalı alanımız olacak. Bu rakam Kepez’deki hastanemizin 7 misli bir büyüklüğe karşılık gelmektedir. Başka bir deyişle Çanakkale’nin sağlık ihtiyacı bu yatırım ile belki de en az 20 yıl için karşılanmış olacaktır. Biz her türlü insan kaynağı yatırımımızı da yaptık. Hastanemiz biter bitmez ÇOMÜ Tıp Fakültesi alt yapı ve personel olarak Türkiye’nin sayılı hastaneleri arasına girmiş olacaktır.”

HEDEF SAĞLIK KENTİ ÇANAKKALE
Belediye Meclisi kararı için bir kez daha teşekkür eden Özdemir sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu kararda Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın şahsi gayretlerinin de büyük bir katkısı olmuştur. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, bundan sonra da katkılarını bekliyoruz. Geçmişten farklı olarak Çanakkale’nin tüm kurumları aynı hedefe doğru, yani eğitim ve sağlık kenti Çanakkale hedefine doğru yol almaktadır. Devletimiz de hastane için ciddi bir bütçeyi Üniversitemize tahsis etmiştir. Yatırım tamamlandığında Çanakkale 100 milyon lirayı aşan maliyetle yapılmış dev bir sağlık kuruluşuna sahip olacaktır. Bizim tahminimiz Hastane tamamlandığında yaklaşık olarak 2.500 ek istihdam sağlayacaktır. Hayırseverlerin katkısı ise bu yatırımın daha hızlı ve daha gelişmiş olmasını sağlayacak, aynı zamanda işe bereket katacaktır. Herkese teşekkürler”.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir