Tiyatro Mastika’ya Yoğun İlgi

07 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Halkla İlişkiler Topluluğu öğrencilerinden oluşturulan ve sonrasında kapısını bütün Çanakkaleli tiyatroseverlere açan “Tiyatro Mastika” ilk oyunları olan Ray Conney’in yazdığı ve Üzeyir Tavuş’un yönettiği “Haydi Karına Koş” isimli komedyayı Lapseki’de sahneledi.

Belediye düğün salonunda gerçekleştirilen tiyatro oyununa büyük ilgi gösteren Lapsekililer eğlenceli anlar yaşadı. Belediye Başkanı Kamil Özer ve Lapseki AK Parti İlçe yönetiminin de izlediği oyuna gösterilen ilgiye çok sevindiklerini belirten oyunun yönetmeni Üzeyir Tavuş, “Turne yollarında ilk durağımız Lapseki oldu. Çanakkale’nin diğer ilçelerinde de bu oyunumuzu sahnelemeye devam edeceğiz” dedi.

Lapseki Belediye Başkanı Kamil Özer de oyunu çok beğendiğini belirterek, “Ben bu oyunu daha önce izlemiştim. Oyunu Lapseki halkının da izlemesinden yanaydım. Oyunumuzun yönetmeni ile görüşmemiz sonrasında ilçemizde bunu sahnelettik. Lapseki’de alt ve üst yapı çalışmalarının yanında sanata da çok değer verdik. Hep sanatın ve sanatçı arkadaşlarımızın yanında olduk. Bunu için çok mutluyum”dedi.

Lapsekililer yaklaşık 2 saat süren ve bir taksi şoförünün başından geçen komik olayları anlatan “Haydi Karına Koş” isimli komediyle eğlenceli anlar yaşadılar.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir