Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Küçükkuyu’da Oyunculuk Eğitimi Verecek

19 Temmuz 2012

48. Uluslararası Troia Festivali’nde onur ödülü alan, İstanbul Drama Sanat Akademisi Genel Sanat Yönetmeni tiyatro sanatçısı ve eğitmen Ayla Algan, 20 Temmuz’dan itibaren yaz boyunca Küçükkuyu’da genç ve yetişkinler için oyunculuk derslerinin yanısıra 6-12 yaş çocuklar için yaratıcı drama eğitimi verecek.

Sanatçı, çocuk ve yetişkinlerle yapacağı çalışmalarda Çanakkale’nin tarihi ve coğrafyasının tanıtımına çalışmalarıyla katkı verecek.

Genç ve yetişkinler için oluşturulan oyunculuk eğitimleri, özellikle Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli yerlerinden oyunculuğa gönül vermiş katılımcıların dikkatini çekiyor. Çanakkale’nin turizm açısından taşıdığı değere katkıda bulunmak isteyen sanatçı, daha önceki yıllarda yaptığı eğitimlerden farklı bir içerikle eğitime hazırlandı. Eğitim alan öğrenciler, Türkiye’nin en iyi yapım şirketleri ve cast ajansları ile bir araya getirilecek.

Çocuklar için hazırlanan yaratıcı drama eğitimi, Çanakkale tarihinin ve sosyolojik değişiminin drama ile çocuklara anlatılması amacını taşıyor. Benzerleri Avrupa’daki tarihi mekanlarda uygulanan Yaz Okulu projesinin temel amacı; çalışma mekanı olarak müzeyi kullanıp, çocuklara müzeye gitme alışkanlığı kazandırmak ve müzelerimizi mekan ve içerik olarak tanıtıp, benimsettiğimiz genç nesillerin, gelecekte bu müzelere sahip çıkmalarını sağlamak. Yaz Okulu atölye çalışmaları sürecinde, “müze drama”, “mekan drama”, “drama-mitoloji” ve “drama-tarih” teknikleri kullanılarak Çanakkale’yi ve tarihini tanıyacaklar.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada detaylı bilgi için (0212) 662 02 36 ve (0212) 662 02 40 numaralı telefonlardan iletişim kurulabileceği bildirildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir