TKDK’dan Gökçeadalı Rum Yatırımcılara Destek

TKDK’dan Gökçeadalı Rum Yatırımcılara Destek
22 Eylül 2014

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Çanakkale İl Koordinatörlüğü, Rum Vakıfları Derneği’nin (RUMVADER) 20 Eylül 2014 tarihinde Gökçeada’da düzenlediği toplantıya katılarak hibe destekleri hakkında bilgi verdi.

Gökçeada’nın (İmroz) Zeytinli Köyü’nde (Aya Teodori) gerçekleştirilen toplantıda konuşan TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan, “TKDK destekleri, adada yaşayan ya da adaya dönmek isteyen Rum vatandaşlarımız için önemli bir fırsat” dedi. Ortan, özellikle kırsal turizm destekleriyle hem adanın potansiyelinin değerlendirilebileceğini hem de dedelerinin evini imar etmek isteyen Rum vatandaşlar için bu yatırımların önemli bir gelir kaynağı olacağını söyledi.

Ortan; adada önemli bir değer olan zeytin için TKDK ile birlikte yapılacak yatırımlara %50 hibe desteği verilebileceğini, hazırlanacak projelerle zeytinyağı üretim tesislerinin kurulabileceğini söyleyerek, tüm yatırımcıları TKDK’ya proje hazırlamaya davet etti.

Toplantıda TKDK destekleri hakkında sunum yapıldıktan sonra İl Tarım Müdürlüğü’nden yetkililer Kooperatifçilik ve Organik Tarım hakkında bilgilendirme yaptılar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir