TMO Bandırma Şube Müdürü Ağmil’den ÇTB Başkanı Üzen’e Ziyaret

13 Şubat 2014

Toprak Mahsülleri Ofisi Bandırma Şube Müdürlüğüne atanan İbrahim Ağmil, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen’i ziyaret etti.

Ziyareti sırasında TMO’nun iştigal konuları hakkında bilgi veren TMO Müdürü İbrahim Ağmil, bölgemizdeki çiftçilerin ve tüccarın sorunları ile ilgili olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada yakından ilgilenmeye devam edeceklerini söyledi. Hububat, Mısır ve Çeltik (Pirinç) Piyasa regülâsyonu görevini başarılı bir şekilde yerine getirmekte olan TMO’nun, yerli Osmancık pirinci satışlarının devam ettiğini belirtti.

TMO Bandırma Şube Müdürü İbrahim Ağmil yaptığı açıklamada, TMO Genel Müdürlüğünce, pirinç piyasasının düzenlenmesi kapsamında, geniş tüketici kitlesine ulaşabilmek amacıyla, 24 Ocak’tan itibaren, Türkiye genelindeki ulusal market zincirlerinde TMO logolu ile 2 kilogramlık ambalajlarda yerli Osmancık pirincin satışa sunulmaya başlandığını belirterek, bu ürünün kilogram fiyatının 2,90 TL olduğunu söyledi. Aynı özellikteki pirincin, Bandırma Şube Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Balıkesir, Bandırma, Çanakkale, Biga, Gelibolu, Bursa ve Yalova’da bulunan satış noktalarında 5 kilogramlık paketler halinde, kilosu 2,5 TL’den satışına devam edildiğini dile getiren Ağmil, piyasa işlerliğini sağlamak ve tüketicimize kaliteli ürünler sunmak için in TMO’nun eskiden olduğu gibi bugün de özverili bir şekilde çalıştığını söyledi.

Borsa başkanı S. Kaya Üzen de TMO ile uzun yıllardan beri kurumsal ilişkilerin çok güçlü olduğunu birlikte başarılı projeler gerçekleştirdiklerini belirterek yeni görevine atanan İbrahim Ağmil’e başarılar diledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir