TMO’nun 8 TL’ye Sattığı Fındığa Yoğun Talep

23 Ocak 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesinde Toprak Mahsülleri Ofisi’nde kilogramı 8 liradan satılan fındığa vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Toprak Mahsulleri Ofisi Gelibolu Ajans Müdürü Selahattin Şen, iç fındığın kilogramını 8 liradan sattıklarını belirterek, düşük fiyatlı perakende fındık satışlarının, özel sektörde rekabet amacı taşımadığını, tanıtım amaçlı olduğunu söyledi. Stoklarındaki fındığı eritmek amacıyla, ucuz fındık satışına başladıklarını bildiren Ajans Müdürü Şen, ofiste şekerli fındık ezmesinin de 5 liradan satıldığını, bugüne kadar Gelibolu’da 2 tona yakın fındık satışı yapıldığını kaydetti. Gelibolu Toprak Mahsulleri Ajans Müdürlüğü’nde son dönemde 75 ton pirinç, 8 ton da perakende kırmızı mercimek satışı yapıldığını söyleyen Selahattin Şen, ” Mercimeğin kilogram fiyatı 2.40, pirincin kilogram satış fiyatı da 1.50 ve 1.80 lira” dedi.

Diğer yandan TMO?nun ofis müdürlüğünü ziyaret eden Kaymakam Adnan Çakıroğlu da, bol miktarda fındık ve fındık ezmesi satın aldı. Kendisinin Karadenizli olduğunu ve tüm bölge halkının fındığı çok sevdiğini vurgulayan Çakıroğlu, “Fındık sağlıktır, herkes tüketmeli” ifadesini kullandı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir