TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Resmi Ziyaretlere Start Verdi

12 Şubat 2015

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ. Kürşat Tuna ve beraberindeki heyet bir takım resmi ziyaretler gerçekleştirdi.

25 Aralık 2014 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde 81 ilde gerçekleşen Kadın ve Genç Girişimciler seçimleri sonrasında, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu resmi ziyaretlere başladı.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, İl Defterdarı Mustafa Işık, İşkur Müdürü Ali Çalışkan ve Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya’ya gerçekleştirilen resmi ziyaretlere; TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ. Kürşat Tuna, Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yüzügüler, Kurul Üyeleri Bilge Yelkenci, Fahri Coşkun, Murat Saruhan ve Ticaret Borsası GGK Sorumlusu Gözde Kartal katılım yaptılar.

Gerçekleştirilen ziyaretler ile ilgili değerlendirme yapan Başkan İ.Kürşat Tuna, ziyaretlerde öncelikle Genç Girişimciler Kurulu’nun yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Tuna, Genç Girişimciler Kurulu’nun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Çanakkale’de yer alan Oda-Borsalardan aldığı güç ile İlde genç girişimci potansiyelinin nitelik ve nicelik bakımından geliştirilmesine ve girişimcilik kültürünün gençler arasında yaygınlaşmasına öncülük ettiğini belirtti.

Ayrıca Genç Girişimciler Kurulları olarak girişimcilik adına yapılan tüm çalışmalarda aktif olarak rol aldıklarını ve her zaman da almaya da devam edeceklerini belirterek; Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınması, sürdürülebilir rekabet gücüne ulaşması için yüksek girişimci ruha sahip daha çok kişiye ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Ziyaretlerde; yeni dönemde yapacakları çalışmalardan bahseden Tuna; girişimcilerin gelişimini ve ilerlemelerini sağlamak için çeşitli eğitim programları ve etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Başkan Kürşat Tuna son olarak Çanakkale Savaşlarının 100.yılı olan bu yılın İlimiz için son derece önemli ve fırsatlar yılı olduğunu belirterek, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu olarak her zaman işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir