TOBB Türkiye Mobilya Sektör Meclis Başkanı Davut Doğan’dan Öneri

09 Mart 2009

TOBB Türkiye Mobilya Sektör Meclisi Başkanı ve Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Ticaret ve Sanayi Odalarında biriken paraların bankalar kanalıyla anlaşmalar yapılarak kendi üyelerine düşük faiz ile kullandırmaları gerektiğini söyledi.

Davut Doğan, Ticaret Odası Başkanlığı döneminde seçim öncesi böyle bir hazırlık içine girdiklerini belirterek, ?Biga Ticaret Sanayi Odamızın mevcut 400 bin lirası için Halk Bankası?ndan toplam 2 milyon liralık teklif aldık. Biz 1 yıl süre ile odamızın parasını faizsiz Halk Bankasına verecek ve Halk Bankası da bu parayı 2 milyona tamamlayıp, üyelerimize düşük faizli kredi kullandıracaktık. Ön görüşmeleri yaptık ancak seçim sürecine girildiği için bunu yeni yönetimin takdirine bırakmıştık? dedi.

Biga ve Çanakkale?nin yanısıra Türkiye?deki bütün odaların bu çalışmayı yapmaları gerektiğini de belirten Doğan, ?Bu uygulama bazı ticaret odaları tarafından yapılıyor. Kriz döneminde odalara düşen görev üyelerine sahip çıkıp, ucuz maliyetli kaynak oluşturmak? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir