TOBB ve Marmara Genç Girişimciler Kurul Başkanları Çanakkale’deydi

26 Nisan 2014

Çanakkale Ticaret Borsası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Genç Girişimciler Üst Kurul üyelerini ve Marmara Bölgesinde bulunan illerin Genç Girişimciler Kurullarının Başkanlarını Çanakkale’de ağırladı. Kurul Üyelerini 24 Nisan Törenleri vesilesiyle Çanakkale’ye davet eden Çanakkale Ticaret Borsası, hem uluslararası törenlere katıldılar hem de Borsa’da ilimiz ekonomisini, girişimciliğini, yatırım potansiyelini değerlendirdiler.

Toplantılara TOBB Girişimcilik Üst Kurul Üyeleri Sezai Hazır, Sedat Kılıç, Ziya Kalkavan TOBB Girişimcilik Dairesi Uzmanı Ali Taylan Öztaylan, İstanbul Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ümit Kiler, Bilecik Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fikret Karaçalı, Edirne Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halim Polat Öztaş, Kırklareli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Soner Ilık, Tekirdağ genç girişimciler kurulu Başkanı Hülya Perin, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yrd. Murat Pala, Balıkesir Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yrd. Metin Aslan Balıkesir Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Atakan Yüksel Marmara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Kürşat Tuna, Başkan yardımcıları Fatih Güçlü ve Serkan Germez, Çanakkale Genç Girişimciler kurulu üyeleri, Hasan Beypazarlı, Jale Kırbaş, Bilge Yelkenci, Süleyman Uysal, Fatih Ceylan, Murat Türkoğlu, Fahri Coşkun, Selim Toprak katıldı.

Ziyaretler, toplantı ve görüşmeler hakkında bir basın açıklaması yapan Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen “Genç girişimcilerimizin gençlerimizin 24 Nisan Çanakkale Savaşlarının 99. Yılı Anma Törenleri vesilesiyle ilimize teşrif etmeleri bizleri çok memnun etti. Girişimcilerimiz Şehitler Abidesindeki uluslar arası törenlere iştirak ettiler, diplomatik misyonların konuşmalarına ve törenlerini izleme imkanı buldular. İlimizin 2015 yılına yönelik potansiyelini, organizasyonun önemi ve büyüklüğünü bir girişimci gözüyle görme imkanı buldular. Çanakkale Savaşlarının hem ülkemiz tarihindeki hem de dünya tarihindeki müstesna önemini kavrama fırsatını elde ettiler. Malumunuz Borsamız ilimizde gençlerimizin girişimciliğe özendirilmesi, katma değer üretmesi, yatırımcıları çekmesi için çalışmalar yürütmekte ve ilimizde bulunan genç girişimciler kurulunun sekretarya işlemlerine destek sağlamaktadır. İlimizde bulunan Kurulun başkanlığını yürüten Kürşat Tuna ise Marmara Bölgesindeki girişimcilerimizin de başkanı. Kürşat Bey Marmara Bölgesi girişimcilerimizin ilk toplantısını 24 Nisan Törenleri vesilesiyle Çanakkale’de organize etti. Davetimize TOBB’da bulunan girişimcilerimiz de icabet ettiler. Borsa olarak bizler de hem rehberlik yaptık, hem de organizasyonuna katkı verdik. Diğer taraftan gençlerimize şehitliklerimizi, tarihimizi, törenlerimizi anlattık” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen sözlerinin devamında “Girişimcilerimizi Şehitliklerdeki ziyaretin ve törenlerin ardından Borsa Binamızda toplantı düzenleyerek ağırladık. İlimizin ekonomisi, yatırım fırsatları, iş imkanları, sektörel gelişmeler, teşvik mevzuatı, gelişme potansiyelleri üzerinde durduk. Gençlerimizin iş fırsatları, çalışmaları ve gözlemlerini dinleme imkanımız oldu. Toplantılarımızda şu hususu çok açık müşahade ettik. Gençlerimizin deneyimlerine ve önerilerine baktığımızda Türkiye’nin geleceği açısından çok verimli ve umut verici bir girişimci jenerasyonun yetiştiğini ifade etmek istiyorum. Çok ufku açık, dünya ile rekabete hazırlanan, çok iyi eğitim almış, risk, eğitim, kalite ve üretim denklemini çok iyi kavramış bir girişimci gençlerimizin geldiğini memnuniyetle gözledik. Bu açıdan Türkiye’nin yakın zamanda dünya ile rekabette, ihracatta ve yatırımda çok ileri noktalara bu girişimci gençlerimizin sayesinde ulaşacağını bugünden ifade etmek mümkün olacaktır. Bütün bu gelişmelerde Odalar Birliğimizin çok büyük desteği vardır. Bizler de Çanakkale Ticaret Borsası olarak bu gelişmelere destek vermekten ve zemin hazırlamaktan büyük mutluluk duymaktayız” dedi.

Marmara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İ.Kürşat Tuna da yaptığı değerlendirmede “Ticaret Borsamıza kurulumuza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Hem 24 Nisan törenlerine iştirak etmemiz, hem de Borsa binamızda değerlendirme toplantımız bizler için çok farklı ve ilginç bir deneyim oldu. Tüm misafirlerimize katılımları ve katkıları için ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Toplantımızda yatırımcı kuruluşlar, kalkınma ajansları, yatırımla ilgili kamu kurumlarının yapısı, bürokrasisi ve görevleri üzerinde değerlendirmeler yaptık, fikir alışverişinde bulunduk. Daha etkili bir girişim ortamı oluşması için atılması gereken adımları ve girişimleri konuştuk. Deneyimleri ve politikaları değerlendirdik.
Girişimcilerimiz ülkemizin geleceği için çok önemli. Ülkemiz ekonomisi için öncülük ve liderlik sağlayan bir potansiyel. Ülkemiz gençlerinin önemli bir girişimcilik potansiyeli var. Dünya ile rekabet eden, global dünyanın hızlı gelişimine çok çabuk ayak uydurabilen, risk ve yönetim potansiyeli yüksek girişimcilerimiz var. Bu girişimci gençlerimize başkanlık etmekten onur duydum, gelişme ve yatırımlarından çok memnun oldum”
dedi.

Borsa Başkanı Kaya Üzen de genç girişimcilerin ziyareti ve organizasyonlar hakkındaki değerlendirmesinde son olarak “Tüm genç girişimcilerimizi genç yaşlardaki başarılı çalışmalarından, yatırımlarından, atılımlarından ve başarılarından dolayı kutluyorum. İlimize teşrifleri, 24 Nisan törenlerine katılımları bizleri ziyadesiyle memnun etti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Böyle hem manevi zenginliği hem de ekonomik yönü olan organizasyonlarımızın tekrarını diliyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir