Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve Yaşlılarla İletişim Eğitimi Verilecek

22 Ocak 2014

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından açılan 2013 yılı Teknik Destek Programı Kasım-Aralık Döneminde Çanakkale Belediyesi tarafından sunulan “Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve Yaşlılarla İletişim Eğitimi” projesi değerlendirme sürecinden başarı ile geçerek Ajanstan destek almaya hak kazandı.

1001 yaşlı ile birebir görüşmeler sonucu ortaya çıkan Çanakkale Yaşlı Atlası’nda dile gelen toplu taşıma sistemi içinde şoför ve yaşlı iletişimi konusunda hizmet kalitesini arttırma amacıyla hazırlanan “Toplu Ulaşım Şoförlerine Yaşlılık ve Yaşlılarla İletişim Eğitimi” projesi GMKA tarafından uygulanabilir bulundu.

Çanakkale Belediyesi’nin bu projeyle kentin yaşlıları ve toplu taşıma sistemi çalışanlarının daha iyi iletişim kurmasını amaçladığı belirtilirken, bu kapsamda iletişim becerileri-empati-yaşlılarla iletişim, beden dili okuma kullanma, iletişim becerileri-empati-yaşlılarla iletişim, kuşaklar arası iletişim, dayanışma, yaşlıya saygı vb. konularda uzmanlarca 10 gün süreyle toplu taşıma çalışanlarına eğitim verileceği bildirildi.

Projeye ilişkin sözleşme ilerleyen günlerde taraflarca imza altına alınarak uygulamaya başlanacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir