Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Hizmete Girdi
12 Temmuz 2012

Çanakkale Devlet Hastanesi ek binasında ruhsal problemler yaşayan hastalara toplum temeli ruh sağlığı modeli çerçevesinde destek hizmeti veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Çanakkale halkının hizmetine sunuldu.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde hastaların mesleki, toplumsal ve ailesel işlevselliklerini geliştirmek, üretkenliklerini arttırmak, yeti yitimini önlemek ve yaşam kalitesini arttırmak, hasta yakınlarının yükünü azaltmak, topluma ve hasta yakınlarına ağır ruhsal bozukluklar hakkında eğitimler verilmesi ve Hastaların takip ve tedavilerinin sürdürülmesi amaçlanıyor.

Hasta ve hasta yakınlarına yönelik sosyalleşme eğitimleri ve uğraşı terapi faaliyetleri planlanan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde

hafta içi her gün 09:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet verecek merkeze ayaktan takip ve tedaviye uyum sağlayabilecek kronik ruhsal hastalığı (Şizofreni, bipolar bozukluk gibi) olanların başvurabileceği bildirildi. Hasta ve hasta yakınlarının tedavilerini yürüten hekim ile temasa geçmeleri ve koşulları karşılayıp karşılamayacakları hakkında ön bilgi almaları tavsiye ediliyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir