Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Hedefleyen STK’lara Hibe Yardımı

09 Ocak 2014

Sabancı Vakfı Hibe Programı, Çanakkale Kent Konseyi’nin düzenlediği toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine tanıtıldı.

Sabancı Vakfı’nın hibe programı hakkında bilgi almak isteyen Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri Kent Konseyi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Birleşmiş Milletler ortak programı kapsamında hayata geçirilen Sabancı Vakfı hibe programından toplumsal cinsiyet eşitliğini hedefleyen projeler yararlanacak.

Sabancı Vakfı, Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı (BMOP) kapsamında uyguladığı Hibe Programı’nın ikinci yılında da Ortak Program illerindeki sivil toplum kuruluşlarına hibe desteği verecek. Sabancı Vakfı Hibe Programı’na toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik proje hazırlayan pilot illerdeki sivil toplum kuruluşları başvuru yapabilecek.20 Aralık’ta başlayan Sabancı Vakfı Hibe Programı’na başvurular, 3 Mart 2014’e kadar devam edecek.

BMOP Hakkında
Sabancı Vakfı’nın finansal desteği ile 2012’nin Eylül ayında uygulanmaya başlanan ve 2015 yılında tamamlanacak olanBMOP, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UNWOMEN) ve Sabancı Üniversitesi uygulayıcılığı; İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile yürütülüyor.

BMOP kapsamında yürütülen Sabancı Vakfı Hibe Programı’ndan, 2014 yılında Çanakkale’nin yanı sıra; Aydın, Edirne, Erzincan, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli ve Ordu’daki sivil toplum kuruluşları da yararlanabilecek. Hibe Programı’ndan 2013 yılında hibe almaya hak kazanan 8 ilden toplam 9 proje halen yürütülüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir