“TÖRE” İsimli Dans Tiyatrosu

04 Kasım 2008

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Birim Dans Tiyatrosu tarafından sahnelenecek Turgut Özakman?ın yazdığı 2 perdelik dans tiyatrosu ?TÖRE? 14 Kasım 2008 Cuma günü, saat 20.00?da, 90. Yıl Kültür Merkezi?nde gerçekleştirilecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale Belediyesi ve Ece Aydemir Bale Okulu?nun katkılarıyla düzenlenecek dans tiyatrosuna Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi mensupları, öğrencileri ve ilgili tüm sanatseverler davet edilmiştir. Temsil ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda bulunmaktadır.

Yazan: Turgut Özakman
Müzik:Cem İDİZ
Koreografi ve Reji : İhsan Bengier
Orkestra Şefi: Naci Özgüç
Libretto ve Dramaturgi : Ebru Saçar
Dekor: Tuncay Kalyon
Kostüm : Gazal Erten
Işık : Emin Saraçoğlu
Koreografi Asistanı : Serhat Elat
Eser Sorumlusu : Serhat Elat
Repetitör : Armağan Davran
Reji Yardımcısı : Erkin Onuk
Kondüvit : Işınsu Yapıcı

Oyuncu Kadrosu: Şule Agun, Ercan Kazbek, Semra Öcal, Serpil Kıvrak, Gülendam Kazbek, Emre Onuk, Özge Kınıklı, Deniz Ertürk, Pırıl Fikirmen, Aslı Elat, Özden Aktürk, Yekta Oktay, Tufan Kaytmaz, Handan Bayülgen, Ateş Selçuk, Ali Cömert, İlhami Çakmak, İsmail Kutlu, Can Odabaşı, Nimet Taragay, Mualla Seskır, Sevgi Feyman, Nalan Yaldır, Gülçin Nemutlu, Sitare Okutan, Işın Sağkal, Adnan Güllü, Tufan Kaytmaz, Günay Güllü, Mert Türkoğlu, Mustafa Burçak, Cengiz Han Atik, Alper Kafa, İdris Aydın, Alaaddin Acar

Oyunla İlgili İrtibat
Ece Aydemir Bale Okulu : 213 19 89
Rektörlük Basın ve Halkla İlişkiler : 218 06 11

Yorumlar...
 • pınar
  22/02/2009 13:11

  ıstanbul da nerede ızleyebılırız

 • cagatay
  15/01/2009 11:33

  sevgili selin arkadasım bir balerin oldugun için izlediğin eserin bir bale eseri olmadıgını bilmen gerekir diye düşünüyorum..toplulugun ismi BDT (birim dans tiyatrosu) yani senin yazdığın gibi töre balesi diye birşey sözkonusu değil..ve batuhan arkadaşım senın yazmıs oldugun yorum ..yanı kötü... kocaman bi kavram bu..kötü olan ne..bu hersey olabilir ama ben yazmıs oldugun yorumdan senın bır sanatsever olmadıgını cok acık gorebılıyorum cunku bır sanatsever önce eleştiri yaptıgı sanat hakkın'da bilgi sahibi olmalı ki..eleştirisi dinlensin..bende sana burdan soruyorum..kötü olan ne? biraz bilgin varsa bunun acıklamasını beklıyorum ;)

 • batuhan
  10/01/2009 16:52

  çok kötü

 • selin öztürk
  25/12/2008 21:06

  Töre balesi beklediğim gibi çıkmasada beğendim.Ben ilk tütülerle bir bale beklerdim.Ben bir balerin olarak bana daha çok bir tiyatro gibi geldi.Ama çok güzel bir baleydi.Ben bütün balerinlere ve çanakkale halkına teşekkür ediyorum!:))

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir