Trakya Üniversiteler Birliği Toplantısı Yapıldı

27 Haziran 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin de (ÇOMÜ) üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) beşinci alt kurul toplantısı Kırklareli Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya ÇOMÜ’den Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, ÇOMÜ Deneysel Araştırmalar ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Metehan Uzun, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ajda Kahveci, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Vural, Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan İzmirli, Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Halil Çetin ve Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Uzm. Suphi Tüfekçi katıldı.

TÜB’ün dönem başkanlığını yürüten Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal’ın başkanlık ettiği ve Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu ile Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fazıl Güler’in de katıldığı toplantıda; uzaktan eğitim, sağlık bilimleri, Savaş Tarihi Araştırmaları Uluslararası Kongresi, laboratuvarların ve malzemelerinin ortak kullanımı ve laboratuvar envanter kataloğunun hazırlanması, TÜB tanıtım materyallerinin basıma hazırlanması ve farklı dillere çevrilmesi konularında çalışmalar yapıldı.

Toplantı, çalışma gruplarının hazırladıkları raporların değerlendirilerek karara varılmasıyla son buldu.

[Suphi Tüfekçi / comu.edu.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir