TROİA 20. YILINA HAZIRLANIYOR!

TROİA 20. YILINA HAZIRLANIYOR!
17 Ekim 2016

Troia Antik Kenti 2018 yılında Unesco Dünya Mirası Listesine girişinin 20. yılına hazırlanıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Troia’nın 2018 Dünya Kültür Mirasına Girişinin 20. yılı hazırlıkları kapsamında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Turan; “Troia Ören Yeri’nin Çanakkale – İzmir yol ayrımından itibaren yol yenileme çalışmaları tamamlandı. Menfez ve köprü imalatları ile birlikte asfalt bütünlü sıcak karışım şeklinde yapıldı. Yol genişliği 6-7 metreden 10 metre genişliğine çıktı” dedi.

Troia’nın Çanakkale için ciddi bir turizm potansiyeli olduğunu belirten Turan, “Çanakkale’mizin en önemli değerlerinden biri Turizm. Turizm’de Şehitlik kadar Troia’da Çanakkale için ciddi bir potansiyel. Kazı çalışmalarını yakından takip etmekle yetinmiyoruz. Troia’nın daha dikkat çekmesi, turizmden hakkettiği payı alması için çalışıyoruz” dedi.

Turan; “Daha önce de Bursa’dan gelirken Biga civarında, İstanbul’dan gelirken Keşan, Gelibolu civarında, İzmir’den gelirken Küçükkuyu, Ayvacık, Ezine bölgesinde yol üzerlerine Troia tabelalarını yerleştirdik. Şimdi de ana yol ayrımından itibaren yol yenilendi. Troia bu gelişmelerden sonra turizmde artık çok daha iddialı” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir