Troia-2018 Konsepti ile 11 İlçenin Turizm Tanıtımı Gerçekleştirildi

Troia-2018 Konsepti ile 11 İlçenin Turizm Tanıtımı Gerçekleştirildi
15 Mayıs 2018

Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Çanakkale’nin 11 Turizm Bölgesini muhteşem bir gösteri ile tanıttı.

Troia’nın ‘UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20. Yılı olması dolayısı ile ilan edilmiş olan 2018 Troya Yılı etkinliklerinin ortağı olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi her geçen gün farklı bir etkinlikle tanıtımlara imza atmaya devam ediyor. ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü, 2018 Troya yılı ve Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Çanakkale’nin turizm bölgelerini tek tek tanıttıkları bir organizasyonun altına imza attılar. Ezine MYO Yahya Çavuş Yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte Seyahat Turizm ve Eğlence Hizmetleri Bölümü 1. Sınıf öğrencileri, Ayvacık, Lapseki, Bayramiç, Gökçeada, Bozcaada, Ezine, Biga, Çan, Yenice, Eceabat ve Gelibolu olmak üzere 11 ilçenin tanıtımı amacıyla ayrı ayrı stantlar açtılar.

Her ilçenin kültürü ayrı ayrı tanıtıldı

Açılan stantlarda her ilçenin kültürünü ayrı ayrı yansıtan müzik, kıyafet, yiyecek sunumları yapıldı ve yöresel halk dansları oynandı. Çerkez dansları, Gelibolu’nun Evreşe türküsü eşliğinde kına gecesi enstalasyonu, zeybek oyunu gibi dansların yanı sıra Ezine MYO öğrencileri, kendi hazırlamış oldukları 2 metrelik Troia Atı, Assos Sütunları, uçan Pegasus Atı, Şehitler abidesi, Eceabat Kalesi maketlerini seyircilerin beğenilerine sundular.

Canlı Mankenlerle tanıtım

Bayramiç standında Afrodit, Troia Standında Troialı Helen, ve Eceabat Standında Seyit Onbaşıyı temsilen kostümleri ile canlı manken olarak yer alan öğrenciler konukların özel ilgisini çektiler. Öte yandan Öğr. Gör. Özge Büyük koordinatörlüğünde hazırlanan etkinlik kapsamında bir de konferans düzenlendi. Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Ezine Protokolü ve sektör temsilcilerinin katıldığı konferansın açılış konuşmaları Ezine MYO Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ve Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler Yatırımcılar Birliği Derneği Başkanı Armağan Aydeğer Çanakkale’nin turizmi ve yatırım stratejileriyle ilgili ayrıntılı bilgi verdiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir