Troia Graffiti Fest 2012 Çanakkale

02 Mayıs 2012

Türkiye’nin 5. Graffiti Festivali şimdi Çanakkale’de! Çanakkale Koza Gençlik Derneği, 06 Mayıs 2012 Pazar günü saat 11.00’da, Halk Bahçesi’nde Troia Graffiti Fest 2012 Türkiye’nin en iyi Graffiti sanatçılarını Çanakkale’de bir araya getiriyor!

Troia Graffiti Fest 2012 Çanakkale’de katılımcıların her biri Çanakkale teması altında sanatlarını halkla buluşturacak. Katılımcılar: Wide, Oden, Canavar, Cins, Nak, Bear ve DJ Zet. Etkinliğin sponsorları ise Çanakkale Belediyesi, Amerikan Kültür Derneği, Max E4 Spor Salonu ve Yeni Adana Sofrası.

Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri etkinliğin amacını şu sözlerle açıklıyor:

21. yüzyılın kendini ifade edebilme sanatı olan grafitinin, şimdilerde Dünya’ya oranla ülkemizde daha az yaygın olması, bu sanat ile uğraşan kişilerin çirkin benzetmelere maruz kalması ve sanatlarını rahatça icra edememeleri, Grafiti’nin Türkiye’de günden güne daha da yanlış tanınmasına sebebiyet vermektedir. Grafiti sanatçılarının kendilerini rahatça ifade edebilmeleri için öncelikle halkın bu ön yargılarından vazgeçmesi gerekmektedir.

Amacımız, görsel ifade alanı olan sokakları grafiti ile daha renkli ve anlamlı hale getirmek, kabiliyetini göstermek isteyenlere bir şans tanımak, özgür ifade alanları yaratmaktır. Proje katılımcıları ile birlikte hedef kitlemiz olan yerel halkın ve genç kitlenin, bu sanat üzerindeki ön yargısını ortadan kaldırmak, bu hususta onlara görsel şölen yaşatabilmek hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Grafiti eğlenceli olduğu gibi düşünce özgürlüğü de sağlayan bir sanat dalıdır. Biz Çanakkale gençleri olarak halkın önyargılarını pek çok konuda olduğu gibi Grafiti konusunda da kırabilmek için, hayata farklı pencereler kazandırabilmek ve birazda eğlenip eğlendirebilmek için bu yola çıktık.

Bu konuda tüm Çanakkale halkını bu görsel şölene bekliyoruz!

Troia Graffiti Fest 2012 Çanakkale’nin sosyal medya takip adresleri:
. www.facebook.com/TroiaGraffitiFest
. www.twitter.com/troiagraffiti
. http://troiagraffitifest.blogspot.com

Yorumlar...
  • Dogancan Cetin
    03/05/2012 08:10

    harikaa :)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir