Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Troia Sosyal Yaşam Evi’nde Biçki-Dikiş Kursu Eserleri Sergilendi

Troia Sosyal Yaşam Evi’nde Biçki-Dikiş Kursu Eserleri Sergilendi

Çanakkale Belediyesi Troia Sosyal Yaşam Evi’nde çalışmalarını sürdüren kentli kadınlar, tamamladıkları biçki-dikiş kursu eserlerini bir sergiyle kentlilerin beğenisine sundu.

Serginin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eskiden kadınların terzilik becerilerini kendi evlerinde yaptıkları çalışmalar ile ortaya çıkardığını söyleyerek; “Bizim Belediye olarak hedefimiz de budur. Kadınların hem ekonomik hem de sosyal anlamda ilerlemesini istiyoruz. Yakın bir zamanda Troia sosyal yaşam evine ilave alan konumlandıracağız. Böylece kadınlarımız daha rahat ortamda çalışma fırsatı bulacaklardır” dedi. Belediye Başkan Yardımcısı Ali Sürücü’nün de katıldığı sergide; el yapımı kıyafetler, bez bebekler ve abiye elbiseler büyük ilgi gördü.

Çanakkale Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, Ekim ayında başlayan biçki-dikiş kurslarını sonlandıran kadınlar, el emeklerini sergileme imkanını kurdukları bu merkez ile kendilerine sağlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a teşekkürlerini ilettiler.

Öte yandan Çanakkale Belediyesi’nin kentlinin hizmetine sunduğu Sosyal Yaşam Evleri’nde yaşlıdan gence, çocuklardan kadınlara kadar geniş bir alanda eğitimler düzenlenmeye devam ediyor.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir