Troia Vakfından Yeni Dijital Sergi: “Troia Hazineleri”

Troia Vakfından Yeni Dijital Sergi: “Troia Hazineleri”
22 Mayıs 2020
30 Mayıs 2020
www.troiavakfi.com
Sergi

Troia Vakfı, kendi internet sitesi üzerinden açtığı dijital sergilere bir yenisini daha ekledi. 3. Dijital sergi Troia Hazinelerini konu alıyor. Bu etkinlikleri ile Çanakkale’ye öncülük eden ve örnek olan Troia Vakfı’nın ardından, Çanakkale’de başka grupların da sanal sergiler için çalışmalar başlattığı görülüyor.

Salgın nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan insanların, daha keyifli zaman geçirmeleri için büyük bir çaba içine giren Çanakkale Troia Vakfı, halkımızın her zaman gündeminde olan Troia Hazineleri konusunda bir sergi düzenleyerek, Troia’dan kaçırılan ve Dünya’nın farklı ülkelerine dağılan Troia Hazinelerinin asıl sergilenmeleri gereken yerin Troia Müzesi olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

“Troia Hazineleri” adıyla açılan serginin davetiyesinde Troia Vakfı Yönetim Kurulu adına şu sözlere yer verildi.

“Salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımızın evde daha iyi vakit geçirebilmeleri adına Vakfımız tarafından “Troia Hazineleri” isimli “dijital sergi 3″ açılacaktır. Sergimizi Vakıf internet sitesini ziyaret ederek görebilirsiniz. İyi ve sağlıklı zaman geçirmeniz dileğiyle.”

Troia Hazinelerinin bulunması, kaçırılış öyküsü ve görülen davalarla ilgili bilgilerin de yer aldığı bir tanıtım metni ile başlayan sergi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi, Troia Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Troia Hazineleri kitabının yazarı Doç. Dr. Göksel Sazcı, Gazeteci Murat Kıray ve Ressam Hakan Yeleş’indesteğiyle hazırlandı.

22 Nisan 2020 tarihinde açılan sergi, 30 Nisan 2020 tarihine kadar gösterimde kalacak. Sergiye Troia Vakfı’nın www.troiavakfi.com/sergi/ internet sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir