Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Yeni Ortaklarını Arıyor

Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi Yeni Ortaklarını Arıyor

Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi, ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurul sonrası ortaklık çağrısına çıkan kooperatif, Yönetim kurulunun kadın ortaklardan oluşmasıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Türkiye’de Bir İlk

Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi 1’nci olağan genel kurulu, 16 Mart 2018 cuma günü Ece Ayhan Kültür Evi’nde gerçekleşti. 12 ortağın katılımıyla gerçekleşen genel kurulda ilk olarak Kurucu Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okundu. Kurucu Yönetim Kurulu faaliyet ve mali raporu genel kurula katılan tüm ortakların oy birliğiyle ibra edildi. Ayrıca genel kurulda yeni yönetim listesi kurula katılanların oybirliği ile seçildi. Genel kurul sonrası yönetim kuruluna Derya Nazan Ünverir, Dilek Çakılcıoğlu, Filiz Kırçın Kaya seçildi. Yönetim kurulu tamamen kadın ortaklardan oluşan kooperatif, bu konuda Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Ortaklık Çağrısı Yapıldı

Öte yandan Troya Yenilenebilir Enerji Kooperatifi, 2018 yılı için yeni ortaklar alınmasına karar verdi. Ortaklık çağrısında şu ifadelere yer verildi:

“Dünyamız ve kaynakların kullanımı konusunda duyarlı 8 kişinin 2017 yılının Mayıs ayında bir araya gelmesi sonucunda, Türkiye’nin ve bölgemizin öncü enerji kooperatifi olarak kurulmuştur. Öncelikli amacı yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanarak ortakların elektrik ihtiyacının karşılanması ve hatta ihtiyaç fazlası elektrik üretiminin sisteme satılarak buradan gelir elde edilmesidir. Siz de bu oluşuma katılmak ve ortaklardan biri olmak istiyorsanız, 0286 2126680 numaralı telefondan kooperatifimizle iletişime geçebilirsiniz.”

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir