‘Troya’yı Düşlüyorum’ sahnelendi

22 Aralık 2018

Troya 2018 yılı kapsamında Turgut Reis Ortaokulu’nun Onsekizmart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi katkıları ile hazırladığı ‘Troya’yı düşlüyorum’ adlı müzikal tiyatro ilk gösterimi büyük ilgi gördü.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR
Turgut Reis Ortaokulu öğrencilerinin yaklaşık 1 yıldan bu yana hazırlandığı ‘Troyayı Düşlüyorum’ müzikal oyunu ÇOMÜ Necip Fazıl salonunda sahnelendi. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Rektör Yardımcısı Mustafa Görün, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın yanısıra çok sayıda bürokrat, akademisyen ve veli topluluğu tarafından izlenen oyun, Turgut Reis Ortaokulu öğrencileri tarafından üstün başarı ile sahnelendi. Oyuncu öğrenciler, müzikal tiyatronun sanat yönetmenleri ve oyuna katkı sunanlar ayakta alkışlandı.

BİR YILLIK EMEK
Bir yandan 5 bin yıl öncesine dayanan Anadolu’nun kadim değeri Troya’yı anlatan, bir yandan da çocuk dünyasına çok anlamlı mesajlar verilen oyunun yazar ve yönetmenliğini Buket Deniz yaparken, tüm müzikleri ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri tarafından hazırlandı. Troya Kazı Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın katkı sağladığı oyunun metin ve diyalogları Turgut Reis Ortaokulu Öğretmenleri tarafından, oyunun kurgu, müzik, sahne dekorları Fakültenin sahne sanatları öğretim üyeleri tarafından, oyuncuların kostümleri ise Kadir Şen gözetiminde öğrenci velileri tarafından hazırlandı.

YILMAZ “ANLAMLI BİR ETKİNLİK”
İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ise Turgut Reis Ortaokulu yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve emeği geçen tüm akademisyenleri tebrik ettiğini belirterek anlamlı bir dönem olan Troya 2018 yılının en anlamlı etkinliklerden birinin gerçekleştirildiğini ifade etti. Troya’nın Çanakkale ve ülke için önemine vurgu yapan Yılmaz, bu değerlerin öğrenciler tarafından bir sanat eseri olarak sahnelenmesinin takdire değer olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

İzleyicilerden beğeni ve alkış alan müzikal tiyatronun ardından esere katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluş temsilcilerine çiçek takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir