Troyazar Festivali İptal Edildi

22 Mart 2019

21-24 Mart tarihleri arasında İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde düzenleneceği duyurulan Troyazar Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali, Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi.

İlk olarak geçtiğimiz yıl Troia yılı etkinlikleri kapsamında organize edilen Troyazar Uluslararası Homeros Edebiyat Festivali’nin bu seneki ayağı Yeni Zelandalı konukların katılımıyla duyurulmuştu. Ünlü yazarların katılacağı duyurulan festival, Yeni Zelanda’da yaşanan üzücü terör saldırısı nedeniyle iptal edilerek ileri bir tarihe ertelendi.

Festival komitesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Bu yıl ikincisini yapmayı planladığımız Troyazar Homeros Edebiyat Festivali etkinliğimizin konuk ülkesi bilindiği üzere Yeni Zelanda idi. Yeni Zelandalı konuklarımızın da büyük destek verdiği ve heyecanla beklediği etkinliğimiz ne yazık ki Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen menfur saldırı sonrasında bazı güvenlik endişelerini de beraberinde getirmiştir. Bu sebeptendir ki ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla sürdürülen görüşmeler sonucunda etkinliğimizin planlanan tarihlerde yapılabilmesinin mümkün olmadığı görülüp ileri bir tarihe ertelenmiştir. Üzülerek kamuoyu ve merakla bekleyen takipçilerimize duyuruyoruz” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir