TSF AYGEG Yıldızlar Satranç Kampı Gerçekleşti

04 Ağustos 2012

29 Temmuz ? 3 Ağustos 2012 tarihleri arasında Çanakkale Sarıçay Otel Rhodius’da gerçekleşen Türkiye Satranç Federasyonu AYGEG (Altyapı Geliştirme Grubu) Yıldızlar Satranç Kampı’na 16 farklı ilden 44 sporcu katıldı.

Türkiye Yıldızlar Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında 13-18 yaş grubunda elemelerden geçmiş Türkiye’nin en iyi satranççılar 5 gün boyunca Sarıçay Otel Rhodius’da eğitim aldı. Bu çalışmalar ile uluslararası yarışmalara ön hazırlık yapacak olan sporcular sıkı bir eğitim sürecinden geçti.

Satranç Federasyonu’nun bu yıl ikinci kez Çanakkale ilinde, Sarıçay Otel Rhodius’da gerçekleştirdiği satranç kampı olma özelliğini de taşıyan “Yıldızlar Kampı” sporculardan da gelen talepler doğrultusunda 4 ? 10 Ağustos 2012 tarihlerinde Çanakkale Troya Festivali kapsamında gerçekleşecek olan 20. Uluslararası Satranç Turnuvası öncesi planlandı.

Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Nüammer Uslu, Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Gülkız Tulay, Çanakkale İl temsilcisi Turgut Tunca, Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş ve Belediye Spor Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan’ın katılımları ile genç satranççılara ödülleri teslim edildi.

Vali Tuna’ya Ziyaret
Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Nüammer Uslu, Türkiye Satranç Federasyonu Asbaşkanı Gülkız Tulay ve Çanakkale İl temsilcisi Turgut Tunca, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’ya nezaket ziyaretinde bulundular.

Tuna; satrancın çocuk gelişiminde büyük rolü olduğunu düşündüğünü; bu sebeple okul öncesi ve okul çağı yaş grupları için okullarda çocuklara hediye edilmek üzere kitap hazırladıklarını söyledi. Daha fazla satranç organizasyonunda birlikte olmaktan onur duyacağını belirten Vali Tuna; 2015 yılının, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olması sebebiyle özellikle bir uluslararası faaliyete ev sahipliği yapmayı istediklerini belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir