TÜB 12. Alt Kurul Toplantısı Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Yapıldı

10 Mart 2018

Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 12. Alt Kurul Toplantısı Üniversitemiz ev sahipliğinde Dardanos Tesislerinde yapıldı.

Toplantıya; birliğin dönem başkanlığını yürüten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal’ın yanı sıra alt çalışma gruplarına mensup akademik ve idari personel katıldı.Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) kapsamındaki dört üniversitenin gerçekleştirmiş oldukları çalışmaların son derece güzel, sağlıklı ve iyi yönde ilerlediğini belirten Prof. Dr. Süha Özden, bu çalışmaların birçok kurumun dikkatini çektiğini, bu tür birlikteliklerin içinde TÜB’ün çok verimli ve nitelikli çalışmalara imza attığının altını çizdi. Rektör Yardımcısı Özden, bu birlikteliğin çok uzun yıllar çok daha sağlıklı bir şekilde bugünden çok daha ileriye taşıyacaklarını belirterek; “Özellikle bulunduğumuz coğrafyanın kalkınmasına ve bu coğrafyayı tercih eden üniversite öğrencilerinin TÜB varlığını hissetmelerine çalışacağız. 12. Alt kurul toplantısının başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi. Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahipliğine teşekkür ederek, TÜB’ün artık kurumsallaştığını ve birlikte güzel işlere imza atıldığını dile getirdi. Birliğin temellerinin 2012 yılında atıldığını belirten Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, 12. Alt Kurul Toplantısında çıkacak kararların hayırlara vesile olmasını söyledi. Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, Alt kurul toplantısına MEYOK alt gurubunun eklenmiş olmasının faydalı olduğunu belirterek toplantının verimli geçmesini temenni etti. TÜB Genel Sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu ise 12. Alt Kurul Toplantısının gündemine ilişkin açıklamalar yaptığı konuşmasında, alt kurul gruplarının çalışmalarını yürüteceği maddelerle ilgili bilgiler verdi.Trakya Bölgesindeki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek bölgedeki gelişmişliği ve birlik üyesi üniversiteler arasındaki etkileşimi arttırmak için çalışmalar yapan TÜB’ün 12. Alt Kurul Toplantısında şu alt çalışma grupları yer aldı:

TÜB Kataloğu Alt Çalışma Grubu, Dış İlişkiler Alt Çalışma Grubu, Web Sayfası Alt Çalışma Grubu,TÖMER ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Alt Çalışma Grubu, Sosyoekonomik Kalkınma ve Balkanlar Alt Çalışma Grubu, Balkan Oyunları Alt Çalışma Grubu,Balkan Tarihi ve Kültürü Alt Çalışma Grubu, Lisansüstü Öğrenci Kongresi Alt Çalışma Grubu, Kütüphane ve Dokümantasyon Alt Çalışma Grubu, Sosyal, Kültürel ve Spor Alt Çalışma Grubu, MEYOK Alt Çalışma Grubu

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir