TÜBİTAK Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Yapıldı

20 Şubat 2012

TÜBİTAK bilgilendirme ve eğitim toplantısı Anafartalar Yerleşkesi Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversitenin TUBİTAK projelerinde başvuru kabul sayısının, son yıllara oranla gösterdiği artıştan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, sosyal bilimler alanında projelerin arttırılması gerektiğini vurguladı. Rektör Laçiner, Türkiye’de yaptıkları çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde katkı sağlayan bilim insanlarına verilen “TUBİTAK Bilim, Özel ve Hizmet Teşvik Ödülleri” kapsamında Kimya-Fizikokimya/Polimer-Nanobilim ve Nanoteknoloji dallarında ÇOMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurettin Şahiner’in ödül almasından duyduğu memnuniyeti aktarırken, “Umuyorum ki önümüzdeki yıllarda bu ödülleri alan yeni isimler, yeni çalışmalar da olacaktır. Nitelikli bilimsel çalışmalardaki artış üniversitenin kalitesini de arttırır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından sırasıyla Dr. Harun Yılmaz, Doç. Dr. Cengiz Arıcı, Doç. Dr. Murat Şeker sunumlarını gerçekleştirdi. TÜBİTAK Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı’nda, ulusal araştırma destek programlarının tanıtımı, başarılı proje hazırlarken dikkat edilecek hususlar, ÇOMÜ’nün TUBİTAK projelerindeki yeri, tüm üniversiteler arasındaki proje oranı, yıllara göre kabul edilen proje sayısı ve artış oranı, desteklenen proje sayısı ve projelerin aldığı bütçeler konusunda bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Acer, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gülendam, TUBİTAK yetkilileri ve çok sayıda öğretim elemanı katıldı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir