Tülay Ömercioğlu’ndan İstifa Açıklaması

06 Şubat 2017

AK Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında Belediye Meclis üyeleri adına açıklamalarda bulunan AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu; “Birkaç günden beri Çanakkale Yerel Basınında çok değişik sözler ve yorumlar yapılıyor, farklı versiyonlar yayınlandı. Üzüldüğüm nokta bu olayın versiyonları olmadık şekilde basına sızdırılıyor ki; biz bunu tespit edemedik. Versiyon derken kast ettiğimiz konuşmaların belli bir kısmı mı sızdırıldı yoksa hepsi yollanıldı da belli bir kısım mı yayınlanıyor onu anlayamadım” dedi.

AK Parti Çanakkale teşkilatının büyük bir aile olduğunu belirten Tülay Ömercioğlu; “AK Parti Milletvekilimi Bülent Turan ile, Milletvekilimiz Ayhan Gider’le, Belediye Meclis üyelerimiz, İl Genel Meclis üyelerimiz, belediye başkanlarımız ve partili yöneticilerimiz ile bir bütün halindeyiz, aileyiz. Birbirimizi seviyor ve sayıyoruz. Gelecek olan nifaklarda bizim umurumuzda değil. Çünkü biz ne konuştuğumuzu ne yaptığımızı iyi biliyoruz. Bugün bir haber daha çıktı; hemen toplandık. Tüm arkadaşlarımız toplandılar AK Parti’nin bu şekilde olmayan sözlerle kimse sarsamaz” dedi. Sümerbank arazisi ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Tülay Ömercioğlu; “Çanakkale’de biz artık çarpık yapılaşma olmasını istemiyoruz ama mecliste ki o yer ile ilgili sayılara bakın. 8 red oyu vardır ve hepsi partimize aittir. Bölgesel olmadığı için biz 8 oy ret verdik ama oylama 10 oy ile meclisten geçti. Kim burada ne tür bir rant elde etti bilmiyoruz” diye konuştu.

“İSTİFALARIMIZI SUNDUK KABUL EDİLMEDİ”
İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın meclis üyelerinin istifalarını istediği iddialarını yalanlayan Tülay Ömercioğlu, kimsenin kendilerinin istifalarını istemediğini, kendilerinin istifa dilekçelerini İl Başkanlığına sunduklarını ise şu sözlerle açıkladı;

“Bugün il binasında arkadaşlarımızla toplandık. Olmayan şeylerin nasıl basına sızdırıldığı yönünde; kim yaptı? Kim etti? Ne oluyor böyle? Gibisinden toplandık. Kendimiz istedik toplanmayı ve benim önerimle gelin güven sağlamak amacıyla ‘İstifa edelim, güvenimizi sunalım’ önerisinde bulundum. Kimse bizim istifamızı istemedi, tüm partilerde güven amacıyla istifa dilekçeleri vardı. AK Parti’de de bundan önceki dönemlerde de istifa dilekçeleri mevcuttur. Grup Başkan vekili olarak arkadaşlarımdan rica ettim; burada il başkanımızın nezdinde toplandık. ‘Bize karşı bir güvensizlik, güven kırıklığı varsa istifa dilekçelerimizi kullanabilirsiniz’ dedik. Kimse istifa etmedi, kimse de şu an meclisten dışarıda değildir. Burada toplandık, nasıl böyle bir haber anında çıktı? Biz hiç birimiz anlamış değiliz. Bu istifalar ile ilgili bizi yalanlayacak olan varsa; çünkü bu haber mutlak suretle birilerinden çıkıyor ki; o arkadaşımız kimse bize söylesinler ki bizde rahatlayalım”

Makam mevki için AK Parti’de görev yapmadıklarının altını çizen Tülay Ömercioğlu; “Biz hiç birimiz makam mevki peşinde değiliz. Amacımız partimize hizmet etmektir. Gerekirse bizler koltuğumuzu bırakır da gideriz ama yine de AK Parti’ye hizmet etmeye devam ederiz. Bizlerle ilgili güven sorunu olmayan İl Başkanımız, Partimiz istifa dilekçelerimizi zaten kabul etmemiştir. Bizim sunduğumuz, bu yazışmaların, yaşanan olayların neticesinde bir kendimize güvenimizi sunmak amacıyla verdiğimiz dilekçelerdir. Şunu da söylemek istiyorum; bu çirkin olayları farklı farklı versiyonları servis eden arkadaşımızın istifasını bizler de istiyoruz” dedi.

“AYKIRI HİÇ BİR ŞEYE İMZA ATMADIK, ATMAYIZ”
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tülay Ömercioğlu, istifalarını ne zaman verdikleri soru üzerine; “Bu sabah istifalarımızı sunduk. Olmayan olayın nasıl çıkartıldığı ile ilgili kısımlar yayınlanmamış, kimsenin töhmet altında kalmasın dediğim kısımlar yayınlanmış. Töhmet altında kalan varmış gibi yansıtılmış, olmayan şeylerin iletilmesi hoş değil. Ne milletvekilimizden ne de bir başkasından ne şöyle yapalım ne böyle yapalım şeklinde bir talimat olmamıştır. Emir büyük yerlerden gibi ifadeler olmamıştır. Belediye meclis üyeleri aldıkları hukuksuz bir karar varsa yargılanırlar, bizler hukuksuz hiçbir şeye, Çanakkale’nin menfaatlerine aykırı bir şey varsa da direnmişizdir” dedi.

[Kaynak: canakkaleaynalipazar.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir