Turhan Mildon Kültür Ve Sanat Merkezi Açıldı

22 Ekim 2016

Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.
1
Açılışa CHP Çanakkale Milletvekilleri Bülent Öz ve Muharrem Erkek, CHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koç, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, CHP Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, CHP İlçe Başkanları, Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
3
Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan konuşmalarında, “2012 yılında projelendirme çalışmaları başlayan merkezimiz 2012 yılı bayındırlık birim değerlerine göre 3.000.000,00 tl sına mal olmuştur. inşaat maliyetinin tamamı miller holding tarafından finanse edilmiştir. merkezin iç teşrifatı ise devlet malzeme ofisinden belediyemizce temin edilmiştir. 3069 m2 kapalı alana sahip olan merkezimizde, aramızdan ayrılışının burukluğunu yaşadığımız Turhan Mildon’la birlikte, içinde bulunduğumuz sahne tiyatro üstadı sayın Levent Kırca’nın anısına, binamızın ikinci katında yer alan kütüphane Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından yaşar kemal anısına ve konuk odası yakın zamanda aramızdan ayrılan oyuncu, yapımcı ve yazar Tarık Akan’a ithaf edilmiştir.
4
hiçbir şey kendiliğinden güzel ve kendiliğinden anlamlı olmaz. bünyesinde barındırdığı unutulmayacak değerlerle birlikte uzun yıllar Çanakkale kültür ve sanat yaşamına hizmet verecek olan Turhan Mildon kültür ve merkezi projesinin hizmete açılmasında emek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı, çağdaş bir neslin aydınlığa yürüyüşünün bu merkezden başlayarak, barış türküleri eşliğinde sürmesini diliyorum”
dedi.
5
Devam eden açılış programında, Başkan Dr. Ömer Faruk Mutan katkılarından dolayı Dilek Mildon’a plaket takdiminde bulundu. Kurdelenin kesilmesiyle Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi kapılarını halka açtı. Açılış programı ödül töreni ile son buldu.
6
7

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir