Turizm Faaliyetlerinin Tek Elden Yönetilmesi Gündemde

20 Ekim 2016

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası her hafta düzenlediği meslek grubu üyeleri ile yaptığı toplantıyı bu hafta turizm temsilcileriyle gerçekleştirdi.
ÇTSO 16 no.lu Meslek Komite Başkanı Kemal Pazarbaşı, Komite Üyesi Armağan Aydeğer ve turizm sektöründe faaliyet gösteren sektör temsilcileri, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Bacak, İbrahim Gün ve Genel Sekreter Sema Sandal ile bir araya geldi.
Gerçekleştirilen toplantıda; turizme yönelik devlet desteklerinin kapsamının genişletilmesi, GMKA tarafından açıklanan destek programlarının, bölge turizminin rekabet gücünü arttırması amacıyla, sektörde faaliyet gösteren işletmelerin yenilenmesi, bakım, onarım ve renevasyonunu kapsaması ile Çanakkale’de yürütülen turizm faaliyetlerinin tek elden yönetilmesine yönelik şirket kurulması çalışmaları ele alındı.
ÇTSO tarafından yapılan turizm çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin, konuşmasında; “Yönetim Kurulu olarak Çanakkale’nin öncelikli sektörleri arasında yer alan turizm sektörünü önemsemekteyiz. Oda olarak bu kapsamda bölgemizin tanıtımına katkı sağlayacak ve turizm de rekabet gücümüzü ortaya çıkartacak projeler yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Projelerimiz arasında, 5 farklı dilde 2D ve 3D olarak izlenebilen Çanakkale Tanıtım Filmi, Türkçe-İngilizce olarak hazırlanan Çanakkale Tuzim Haritası, Kiosk’lar ve ÇTSO Su Ada sayılabilir. Çanakkale’yi turizm de çağ atlatacağını düşündüğümüz Yat Limanı ve Kruvaziyer Limanı çalışmalarında kimse bizim duyduğumuz heyecanı duymayıp bu vizyona sahip olmasa da bu projelerin takipçisi olmaya sonuna kadar devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.
Toplantıya katılan turizm sektör temsilcileri kendi branşlarında ilk kez böyle bir toplantı düzenlendiğini dile getirerek, bu sayede sağlanacak hiyerarşik bilgi akışıyla gerçekleştirilecek çalışmaların daha hızlı ve verimli bir şekilde neticelendirilebileceği ifade edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir