Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Turizmde Güncel Sorunlar ve Çözüm Önerileri ÇOMÜ’de Tartışıldı

Turizmde Güncel Sorunlar ve Çözüm Önerileri ÇOMÜ’de Tartışıldı

Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda “Turizmde Güncel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlendi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koyuncu’nun moderatörlüğünü yaptığı panele konuşmacı olarak Aşkın Değirmenci, (Çanakkale Turistik Otelciler Derneği), Turgay Kılıç (TURSAB Çanakkale-Körfez Yürütme Birliği Başkanı), Adem Biçer (Çanakkale Rehberler Odası Başkanı) ve Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haluk Erdem katıldılar.

Ulaşım, alt yapı sorunları, yerel yönetimlerin katkılarının yetersizliği, sürdürülebilirlik anlayışının olmayışı, nitelikli personeli sektörle buluşturamama gibi sorunların konuşulduğu panele Prof. Dr. Sedat Laçiner, İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Alarslan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Panelde konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner bu gibi toplantıların mutlaka ayda bir kez düzenlenmesini ve sektör temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler arasında bu toplantılar aracılığıyla bir bağ sağlanması gerektiğini vurguladı.

Panel, konuşmacılara plaket verilmesiyle son buldu.

[Gökçe Güzel/comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir