Türk Dişhekimleri Birliği’nden Protesto

Türk Dişhekimleri Birliği’nden Protesto
07 Kasım 2009

Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dişhekimleri Odaları Başkan ve Yöneticileri tarafından, 4 Kasım 2009 tarihinde dişhekimliği mesleğinin sorunlarını ve talepleri dile getirmek amacıyla basın açıklamaları yapıldı.

Çanakkale Dişhekimleri Odası üyelerinin de katıldığı, şiddetli yağmura rağmen basın mensuplarının ve katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği, oldukça renkli geçen yürüyüşe vatandaşlar da alkışlarla destek verdiler.

Başbakan’la görüşme talebinin kabul edilmemesi üzerine Başbakanlık önünde bir basın açıklaması yapıldı. Ardından Sağlık Bakanlığı’na yüründü. Sağlık Bakanlığı önünde bir açıklama yapan TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Murat Akkaya, “24 bin dişhekimini, onların örgütlü gücü Dişhekimliği Odalarını ve Türk Dişhekimleri Birliği’ni görmezden gelmeye devam eden başta Sayın Sağlık Bakanı olmak üzere AKP iktidarını kınıyor, hem mesleğimizle ilgili doğruları savunmak, hem de bu alışılmış anti-demokratik yapının değişmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.” dedi.

Açıklamanın ardından Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile Dişhekimleri Odaları Başkan ve Yöneticileri, Sağlık Bakanlığı önüne siyah çelenk ve “Demokrasi Aşısı” yazılı beyaz kartondan yapılmış şırınga ile maket muayenehane anahtarlarını bıraktılar.

Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’na düzenlenen yürüyüş ve yapılan basın açıklamaları programı sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Günün sonunda Türk Dişhekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dişhekimleri Odaları Başkan ve Yöneticileri bir değerlendirme toplantısı yaptılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir