Türk Römorkör Bababurnu Açıklarında Battı

02 Nisan 2012

Ege Denizi Baba Burnu açıklarında fırtınaya yakalanan ‘Cerno 46’ adlı römorkör battı. Römorkörde bulunan 4 kişilik mürettebat, bir balıkçı teknesi tarafından kurtarıldı.

Olay, saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Edremit Körfezi Altınoluk açıklarında balıklara resif için beton bloklar bırakan römorkör, etkili olan fırtına nedeniyle zor anlar yaşadı. Fırtınadan kaçarak koylara sığınmak isteyen römorkörün beton blokları taşıdığı kıç bölümündeki kapakların açılması üzerine dalgalar tekneyi alabora olacak kadar yan yatırdı. Bunun üzerine mürettabat telsizden yardım istedi. Çağrının alınmasının ardından Sahil Güvenlik’e ait 18 ve 84 numaralı botlar olay yerine gitmek istedi, ancak fırtına engel oldu. Bunun üzerine Babakale Limanında bağlı bulunan ‘Aksoy Kardeşler- 6’ adlı büyük balıkçı teknesi saat 02.41’de hareket etti. Tekne, can salında bulduğu Fetih Sarısoy, Vedat Erme, Metin Çiviçakmaz ve Gökhan Bozdağ’ı kurtardı.

İlk müdahaleleri Küçükkuyu’da yapılan mürettebat, ardından Ayvacık Devlet Hastanesi’ne sevkedildi. Sağlık durumları iyi olan mürettebat taburcu oldu.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir