Türk Sanat Müziği Final Konserine Büyük İlgi

28 Mayıs 2010

Çanakkale?de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu 2010 yılı etkinliklerini Süleyman Demirel Konferans Salonunda gerçekleştirdiği final konseri ile noktaladı.

Kurulduğu günden bu yana 50 konser gerçekleştiren koronun final konseri büyük ilgi gördü. Saz ekibi eşliğinde eserleri seslendiren bayan ve erkek sanatçıların şarkılarına alkışlarla eşlik eden konuklar gönüllerince eğlenirken, ?Kalamış? şarkısında gazel okuyan Koro Başkanı Muammer Tan ile ?Boş Kalan Çerçeve? eserini seslendiren Güzel Sanatlar Lisesi mezunu Beste Salkım ayakta alkışlandı. Konserin sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü temsilcisi Özcan Altınışık, güzel müzik ziyafetinin ardından bir şey söylemenin çok zor olduğunu belirterek, ?Koroda emeğe geçen herkesi kutluyorum. Bildiğiniz gibi sanatın ve sanatçının beslenme kaynağı alkıştır. Lütfen güçlü bir şekilde koromuzu bir kez daha hep birlikte alkışlayalım? dedi. Özcan Altınışık daha sonra izleyicilerin adına Koro Başkanı Muammer Tan ile koro sunucusu İclal Hünerel?e birer buket çiçek takdim etti. Ardından söz alan Muammer Tan ise izleyicilere gecede kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

51. konseri ile 2010 yılı etkinliklerine son veren ve yaklaşık üç saat boyunca konuklara müzik ziyafeti yaşatan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu 2011 yılında tekrar izleyenleriyle buluşmak üzere alkışlar eşliğinde sahneden ayrıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir