Türk Sanat Müziği Korosu Çalışmalarına Başladı

29 Eylül 2009

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, 2009 ? 2010 yılı sezon etkinliklerinin ilk çalışmasını yapmak üzere yeni ve eski üyeleri ile Mehmet Akif Ersoy Sergi Salonu’nda bir araya geldi.

Şube Müdürü Kadir Savcı ile koro üyelerinin katıldığı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosunun 2009 – 2010 yılı sezon etkinlikleri çalışmasında konuşma yapan Koro Başkanı Muammer Tan, “Koromuzun eski ve bu yıl aramıza yeni katılan üyeleri ile birlikte Nihavent ve Muayyerkürdi eserlerinin çalışmasının hep birlikte startını veriyoruz. 2008 yılını büyük başarılarla kapatmıştık. Bu yılda neler yapabileceğimizi, koromuzun disiplinli çalışmalarını, eserlerin yerinde ve doğru söylenmesini, ilkeler ile genel koro çalışmaları için bilgilendirme ve değerlendirme yapacağımız bir sezon açılışı olacak. Umuyorum ki, 2009 -2010 yılını da 2008 yılı gibi yoğun katılımlarla ve başarıyla kapatırız? dedi.

Koro Başkanı Tan?nın konuşmasının ardından söz alan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Kadir Savcı ise her yıl olduğu gibi bu yılda koro ile ilgili tüm çalışmaları ve etkinlikleri müdürlük olarak destekleyeceklerini ifade ederek, ?Bu yılın ilk çalışmasında sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. İnşallah 2009 ve 2010 yılında da geçen sene sağlanan başarılar elde edilecek. Hepinize bu çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyoruz? dedi.
Açılış konuşmalarının ardından yeni koro üyeleri kendilerini tanıtıp hazırlanan masalarda yerlerini alarak sezon açılışını hep birlikte kutladılar.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, Nihavent ve Muayyerkürdi eserlerden oluşan sezon açılışının ilk çalışma startını vererek müzikseverlerle buluşmak üzere etkinliklerinin ön çalışmalarına başladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir