Türk Sanat Müziği Korosundan Sezon Finali

30 Mayıs 2009

Çanakkale?de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, 41. konserini 2008 ? 2009 yılı finali ile Süleyman Demirel Konferans Salonu?nda verdi.

Süleyman Demirel Konferans Salonu?nda gerçekleştirilen etkinlikte 65 kişilik saz ve solist üyeleriyle iki bölüm ve 24 şarkıdan oluşan konserde izleyiciler neşeli anlar yaşadı. Koronun etkinlik gecesine misafir sanatçı olarak katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Filiz Bodur?un kemençe şovu büyük ilgi görürken; Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin klarnet ve gitar ile keman şovları dikkat çekti. Solistlerin sahne alarak söyledikleri şarkılar ve Ney ustasının ara taksiminde semazenlerin semah gösterisinin yer aldığı sinevizyon gösterisi ise izleyicileri büyüledi.

Yaklaşık 450 konuğun katıldığı 2008 -2009 yılı sezon final konserinde teşekkürlerini dile getiren Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, 41. konserini veren koroyu kutladı. İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan ise söylenen şarkılarla izleyicilerin 30 -40 yıl öncesine götürülerek sevgileri, hasretleri hatta aşkları yeşerttiklerini belirterek, ?Gönül seslerimizi bizlere duyurduğunuz için hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz? dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosunun final konseri etkinliğine Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Özcan Alarslan, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Temel, akademisyenler ile vatandaşlar katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir