Türk Süsleme Sanatlarından Örnekler Sergisi Açıldı

Türk Süsleme Sanatlarından Örnekler Sergisi Açıldı
20 Nisan 2009

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Çanakkale?de ?Türk Süsleme Sanatlarından Örnekler Sergisi? açıldı.

Çanakkale Güzel Sanatlar Galerisi?nde gerçekleştirilen serginin açılışında bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, kültür ve sanatın önemine değinerek, ?Kültür ve sanat denince hep akla batı medeniyetinin ürünleri akla geliyor. Kültür ve sanat ürünleri sadece batı medeniyetine mal edilemez. Doğu medeniyetinde de bunlar söz konusu. Burada açtığımız ?Türk Süsleme Sanatlarından Örnekler? sergimizde hat, minyatür ve tezhip eserleri bunun açık örneği? dedi.

25 Nisan tarihine kadar açık kalacak olan sergide Halil Açıkgöz, Ömer Faruk Atabek, Mualla Balıkçıoğlu, Emin Barın, Fuat Başer, Sabiha Baykara, Gülsen Bedük, Çimen Berik, Mehmet Büyükçanga, Bekir Çankırı, Mustafa Esat Düzgünman, Salih Elhan, Sevim Erdoğmuş, Ali Selçuk Erkurt, Sevim Kayaoğlu, Cahide Keskiner, Nail Kesova, Şemsettin Küçükazay, Çiğdem Mercan, S. Sabahat Özcan, Mehmet Recai Efendi, Adem Sakal, Hattat Sami, Niyazi Sayın ve Selim Türkoğlu?na ait 70?e yakın eser sergileniyor.

İHA

Yorumlar...
  • Mehmet BÜYÜKÇANGA
    01/05/2009 16:28

    Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ve dünyaya Türk gücünün varlığını gösteren Çanakkale'de böyle anlamli bir serginin açılması biz sanatçıları çok mutlu etmiştir. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür eder saygılar sunarım.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir