Türkan Saylan Yenileme Projesi Görüşüldü!

21 Temmuz 2016

Kordonboyunda Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri ile İl Halk Kütüphanesinin bulunduğu alanda, İdaremiz ile ortak yürütülen çalışma kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak proje, kentteki ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yetkililer ile paylaşıldı.

Bir süredir gündemde olan Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinin yenilenmesi projesi ile bu projeyle ortak gerçekleştirilmesi planlanan İl Halk Kütüphanesi binasının yenilenmesine yönelik olarak, idaremiz ile ortak yürütülen çalışma kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak projenin bilgilendirme toplantısına, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclisi İmar Komisyonu Üyeleri, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Osman Zeki Coşar, Kent Konseyi temsilcileri, Mahalle Muhtarları, Mimarlar Odası temsilcileri ve serbest mimarlar ile İnşaat Mühendisleri Odası temsilcileri katıldı.

Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ahmet Aldemir tarafından Prof. Dr. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesisleri ile İl Halk Kütüphanesinin bulunduğu alanı ortak bir şekilde değerlendiren taslak projenin sunumunun gerçekleştirildiğini kaydeden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, bugün de ilgili kurum ve kuruluşlar ile ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelerek, taslak projenin değerlendirileceğini söyledi. Başkan Gökhan, projenin yanı sıra Sosyal Tesislerin de hangi fonksiyonlarla düzenlenmesi gerektiğine ilişkin fikir alışverişinde bulunulacağını sözlerine ekledi.

Bakanlık tarafından hazırlanan sunumun ardından katılımcılar, hem projeye yönelik hem de sosyal tesislerin fonksiyonlandırılmasına ilişkin görüşlerini ifade ederken, Başkan Gökhan, projeye ilişkin katılımcı bir anlayışla görüşmelerin ve çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir